Kobieta spryskała materac zwykłym alkoholem. Wieczorem wszystkie pasożyty byli martwe. Dowiedz się, w czym jeszcze pomoże alkohol

Alkohol nie tylko poprawia humor po jego wypiciu. Ma też inne zastosowania. Możesz go wykorzystać w domu podczas sprzątania.

Wystarczy, że spryskasz materac alkoholem i pozostawisz do wyschnięcia. Uciążliwi goście znikną od razu.

Kosztuje grosze, a zobacz tylko do ilu rzeczy możesz go użyć.

1. Roztocza i pluskwy

1

2. Naprawa sypkich kosmetyków

2

Z pewnością zdarzyło Ci się kiedyś kupić nowy puder albo piękny cień do powiek, a chwilę później leżał on już na podłodze. Póki nie wysypał się z pudełka, jest jeszcze nadzieja! Dodaj do niego alkohol i uformuj, a będzie prawie jak nowy.

3. Śmierdzące rzeczy

3

Buty po jakimś czasie zaczynają po prostu śmierdzieć. Pranie pomaga na krótko, a jeśli będziemy robić to często, obuwie zniszczy się w zawrotnym tempie. Dlatego też alkohol jest świetnym rozwiązaniem. Spryskaj wnętrze butów i zostaw w słonecznym miejscu. Nieprzyjemny zapach powinien zniknąć.

4. Rozciąganie obuwia

4

Jeśli masz ciasne, skórzane buty, spryskaj je alkoholem. Włóż grube skarpety i załóż obuwie. Gdy zdejmiesz je po jakimś czasie, będzie już pasować idealnie.

5. Czyszczenie okularów

5

Szkła spryskaj i przetrzyj. Tyle. Twoje okulary są czyste.

6. Domowy odświeżacz powietrza

Filiżankę alkoholu zmieszaj z 10 – 15 kroplami Twojego ulubionego olejku eterycznego. Całość dobrze wymieszaj i przelej do spryskiwacza. Odświeżacz gotowy!

7. Spray na muszki owocówki

6

Alkohol przelej do butelki ze spryskiwaczem i używaj w miejscach, gdzie widzisz muszki. Te, które zostaną spryskane – umrą. Reszta nie wróci jeszcze długo.

8. Usuwanie pozostałości kleju z etykiet

7

Pewnie zdarzyło się tak, że spodobała Ci się butelka czy słoik po jakimś produkcie i nie chciałeś się jej pozbywać. Wiesz też jak ciężko wyszorować etykietę do końca. Wystarczy jednak krótka chwila, aby pozbyć się jej za pomocą alkoholu. Namocz etykietę i zostaw na kilka minut, następnie zetrzyj resztki. Gotowe!

9. Domowy żel antybakteryjny do rąk

8

Wymieszaj trzy części alkoholu, jedną część żelu aloesowego oraz kilka kropli olejku eterycznego. Właśnie stworzyłeś żel antybakteryjny!

10. Sposób na wszy

9

Aby pozbyć się wszy, dokładnie spryskaj głowę alkoholem i zostaw tak na 20 minut.

11. Usuwanie woskowiny

10

Zmieszaj alkohol i ocet. Zamocz wacik w mieszance, włóż do ucha i poczekaj aż woskowina się rozpuści.

12. Dezynfekcja pędzli

11

Zanurz swoje pędzle w alkoholu na około pół godziny i zostaw do wyschnięcia. Rób to przynajmniej raz w miesiącu, aby zachowały należytą czystość.

13. Zapobieganie plamom potu

12

Posmaruj miejsca, w których najbardziej się pocisz alkoholem. Działa zupełnie jak antyperspirant.

14. Łagodzenie bólu mięśni

13

Delikatnie nasmaruj alkoholem bolący mięsień. Ulga przyjdzie po chwili.

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share