Sam ojciec wychował 7 dzieci po śmierci żony. Rozpłakał się, gdy nieznajomy powiedział mu, że Święta Bożego Narodzenia przyszły trochę wcześniej w tym roku

Dla rodziny Dakoty Nelsona to miały być najtrudniejsze Święta w życiu.

Rodzina wciąż nie może się otrząsnąć z nieszczęścia jakie spotkało ich we wrześniu ubiegłego roku.

Żona i matka Ream Nelson, zmarła w wieku 38 lat zupełnie nagle i niespodziewanie.

1

Prawdopodobnie Ream cierpiała na arytmię, która spowodowała chwilowe niedotlenienie.

To wystarczyło by kobieta padła nieprzytomna na podłogę. Mąż zareagował natychmiast i reanimował ją, ale Ream mimo przywróceniu pulsu zapadła w śpiączkę. Nastąpiła śmierć mózgu i Ream nigdy się nie obudziła.

Ream nie miała wcześniej żadnych problemów ze zdrowiem, a jej śmierć była całkowitym szokiem dla jej rodziny i znajomych.

Teraz Dakota został sam z siedmiorgiem ich dzieci.

2

„Trudno dokładnie opisać słowami, jak to jest znaleźć swoją, piękną żonę, którą kochałem całym sercem i która była najbliższym mi człowiekiem od 17 lat na podłodze, z otwartymi oczami, nie reagującą na nic.

Najgorsze jest to, że nasze dzieci były tego świadkami.” – powiedział Nelson GoFund Me.

3


Dakota, który był zatrudniony jako nauczyciel w seminarium Kościoła Świętych w Dniach Ostatnich w North Fremont High School w niepełnym wymiarze godzin, musiał podjąć dwie inne prace, by utrzymać dzieci.

Rodzina nie była ubezpieczona, ponieważ zarabiali zbyt dużo by zostać objętymi ubezpieczeniem socjalnym, ale nie na tyle, aby pozwolić sobie na ubezpieczenie w systemie ubezpieczeń.

Hospitalizacja Ream kosztowała 250 000 dolarów. Bliscy założyli zbiórkę w fundacji GoFundMe, gdyż Dakota nie byłby w stanie sam pokryć rachunków medycznych.

4

Akcja „Tajemniczy Mikołaj” stara się umilić Święta Bożego Narodzenia potrzebującym rodzinom zgłoszonym do programu. Rodzina Nelsonów została wielokrotnie zgłoszona i samotny tata mógł odebrać bony na zakupy świąteczne.

„Tajemniczy Mikołaj” podarował rodzinie 1000 $ w kartach podarunkowych, a także 1000 $ w sieci Walmart i czek o wartości 8 000 $”, wyjaśnia Nate Eaton w nagraniu East Idaho News.

Gest ten był częścią akcji stacji informacyjnej, która zebrała od sponsorów łącznie około 250 000 $ na święta.

Redaktor zaskoczył rodzinę, gdy wychodzili ze szkoły i obdarował bonami i czekiem.

5

Ten akt wzruszył Dakotę Nelsona do łez. Ten moment możesz obejrzeć na wideo poniżej.


Source: youtube.com

Share