5 sposobów na wykorzystanie łupin cebuli. Już więcej ich nie wyrzucisz

Łupiny od cebuli najczęściej lądują w naszym koszu. Bardzo źle bo można ją wykorzystać na wiele praktycznych sposobów!

1. Pikantniejsza zupa

Jeśli chcesz aby zupa nabrała ciekawe przyjemnego ostrego smaku to dodaj do niej skórki od cebuli. Nie bój się, gdy się wygotują będą miękkie. Możesz je drobno posiekać

1

2. Ochrona roślin przed szkodnikami

Wykorzystaj łupiny z cebuli do zrobienia środka, który ochroni je przed szkodnikami. 100g łupin zalej litrem wody. Pozostaw na tydzień aby stworzyła się zawiesina. Gdy minie 7 dni możesz nią podlać kwiaty.

2

3. Sposób na skurcze

Zagotuj garść łupin z cebuli zalanych wodą przez 20 minut na małym gazie. Odsącz samą wodę i wypij przed snem. Jeśli w nocy częstą łapią Cię skurcze to po paru dniach picia tej wody problem zniknie na dłuższy czas.

3

4. Farbowanie włosów

Czy wiesz, że za pomocą łupin od cebuli możesz pofarbować włosy? Wrzuć cztery garście łupin do zimnej wody i zagotuj pod przykryciem. Odstaw na kilka minut aby woda ostygła i umyj nią włosy. Pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz. Możesz powtarzać zabieg kilka razy, za każdym razem lekko zmieni to odcień włosów.

4

5. Farbowanie pisanek

To sposób, który zapewne znacie od swoich babć. W zależności od koloru łupiny możesz uzyskać kolor żółty lub wpadający w czerwony. Wystarczy zagotować jajka z łupinami. Im dłużej będziemy gotować tym kolor będzie wyraźniejszy. Możemy też dodać odrobinę przypraw takich jak curry czy kurkuma.

5

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Share

Dodaj komentarz