8 cech rozpoznawczych każdego psychopaty

Kiedy wyobrażamy sobie socjopatę, zazwyczaj myślimy o prawdziwym dziwaku, który izoluje się od ludzi. Nic bardziej mylnego! Zdaniem ekspertów 1 na zaledwie 25 osób wykazuje zachowania socjopatyczne, warto zatem przekonać się, jakie cechy prezentują osoby, które żyją tylko dla zysku i spełniania swoich zachcianek kosztem innych.

1. Brak poczucia winy

To właśnie to jest główną cechą socjopatów. Zdradzają, kradną, oszukują i nie odczuwają najmniejszej skruchy. Poczucie winy jest im zupełnie obce.

2.Brak empatii

Może trudno w to uwierzyć, ale zachowania socjopatyczne widać już u małych dzieci. Nie wykazują empatii, nie są wrażliwe, potrafią tylko naśladować cudze emocje, ale gdy zapyta się, czy czują się szczęśliwe albo smutne, nie potrafią się określić.

3.Satysfakcja z wywołania poczucia winy u innych

Socjopata jest bardzo dobry w manipulowaniu innymi, wie też, jak wzbudzić poczucie winy. Zawsze stara się pokazać, że to on jest pokrzywdzony i broni swojej pozycji ofiary nawet wtedy, gdy dowody przemawiają przeciwko niemu.

1

4.Wysoka samoocena

Nie ma nic złego w byciu pewnym siebie, ale socjopaci nie są wobec siebie ani trochę krytyczni. Raczej przypominają mitologicznego Narcyza, który z lubością przyglądał się samemu sobie… Za to wykazują się wyjątkowym krytycyzmem w stosunku do innych.

5.Lepsi od innych

Z powyższym wiąże się przekonanie socjopatów, że są lepsi od innych i to pod każdym względem. Właśnie to sprawia, że nie mają wyrzutów sumienia i chętnie wykorzystują innych. Skoro ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, to ich wina – to typowe myślenie takich osób.

2

6.Kłamstwo kłamstwem kłamstwo pogania

Tylko oni potrafią kłamać patrząc prosto w oczy, a przyłapani na kłamstwie idą w zaparte. Oszukiwanie jest ich metodą kontrolowania otoczenia i to to, co przynosi im korzyści – po co uczciwie pracować, skoro można tanim kosztem kogoś oszukać?

7.Ogólna sympatia

To ludzkie kameleony. Nikt tak jak socjopata nie potrafi udawać sympatycznego człowieka. To pozwala im wzbudzić zaufanie i lepiej poznać ofiarę, by potem móc ją wykorzystać.

8.Brak odpowiedzialności za swoje czyny

Absolutnie nie poczuwają się do odpowiedzialności za to, co robią. Nawet postawieni przed sądem za oszustwa nie będą przyznawać się do winy. Zawsze twierdzą, że są niewinni… To po prostu świat się na nich uwziął.

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz