Samotna, uboga matka skonstruowała domek o powierzchni 18 metrów kwadratowych. Wystarczy jedno spojrzenie do środka i każdy chce się tam przeprowadzić

Historia Michelle „MJ” Boyle pokazuje, że w ciągu roku może się zmienić całe nasze życie! Do niedawna kobieta nie mogła sobie pozwolić na spełnienie największego marzenia… Kobieta pracowała w kawiarni, więc nie zarabiała dużo, a musiała samodzielnie wychować dzieci i opłacić czynsz za dom. Dopiero gdy jej dzieci wyfrunęły z domu, pozwoliła sobie zaryzykować. Michelle miała już dosyć pracowania tylko na rachunki, opłaty i jedzenie, więc zaczęła interesować się tematem małych domków. Oszczędności wynikające z posiadania małego domu były olbrzymie. Do tej pory Michelle płaciła 1300 euro czynszu za 3 pokoje. Na swoim opłaty wynosiłyby zaledwie 65 euro… Michelle wzięła się więc do pracy i samodzielnie zbudowała dom o powierzchni 18 metrów kwadratowych!

1

Efekt końcowy widzicie na zdjęciu, ale na początku nie wyglądało to tak zachęcająco… Ambitna kobieta musiała samodzielnie zaprojektować domek, wcielić plan w życie i zadbać o aranżację wnętrza.

2

Zaczęła od zakupu tej oto przyczepy, a cała budowa zajęła jej 2 lata. Michelle starała się wykonać prace jak najmniejszym kosztem, dlatego nie brakuje używanych mebli czy starych skrzynek przerobionych na meble.

Na drugiej stronie będziecie mogli zobaczyć wnętrze tego nietypowego domku.

3

Kuchnia jest mała, ale praktyczna. Michelle utrzymała całość w stylu lat 40. i 50.

4

Dzięki dużej ilości małych półek i haczyków w kuchni panuje porządek – każdy talerz, kubek i garnek ma swoje miejsce.

5

Michelle maksymalnie wykorzystała niewielką przestrzeń. Po drabinie dostaje się na poddasze, gdzie urządziła sobie kącik czytelniczy. To jej ulubione miejsce.

6

W salonie znajdują się nietypowe schody prowadzące do sypialni.

7

Nie zabrakło nawet mini garderoby! Michelle ceni sobie porządek, więc w jej domu wszystko ma swoje miejsce, co też jest istotne, gdy mieszka się na tak małej przestrzeni. Inaczej domek wyglądałby na zagracony.

8

A oto i sypialnia! Naprawdę można pozazdrościć poranków w takim miejscu!

9

Projekt pomysłowej kobiety tak bardzo spodobał się innym, że teraz Michelle postanowiła dokształcić się w tym kierunku i proponować innym nietypowe rozwiązania mieszkaniowe.

10

Uczy, jak wykorzystywać małą przestrzeń i samodzielnie zbudować domek.

11

Nie dość, że zyskała przytulną (i tanią!) przestrzeń do życia, to jeszcze odnalazła życiową pasję!

12

Podoba Wam się ten pomysł?

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz