Lis szykuje się do ataku na kota – nagle sprawy przybierają zupełnie inny obrót

Lisy to piękne zwierzęta, które nie stawią wielkiego zagrożenia dla ludzi, ale może im się zdarzać zaatakować inne zwierzęta.

Na nagraniu wydaje się, że lis biegnie prosto na kota zupełnie jakby zamierzał go zaatakować. Tymczasem sprawy przybierają zupełnie inny obrót. Koniecznie musisz to zobaczyć…

1

Lisy to zwierzęta, które dość łatwo spotkać. Sama widziałem przez lata co najmniej kilka. Zwierzęta te mają też to do siebie, że czasami lubią pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie.

Lisy to nie są zwierzęta, które stanowią jakieś większe zagrożenie dla ludzi. Zazwyczaj na nasz widok uciekają tak szybko w bezpieczne miejsce, jak tylko mogą. Jednak gdy spotkają inne zwierzę – swoich rozmiarów lub mniejsze, wszystko może się wydarzyć. W końcu to jednak zwierzę drapieżne.

2

Lisy i koty

Według opinii niektórych ekspertów, znane są przypadki kiedy to lisy atakowały koty, twierdzi inspektor ochrony dzikiej przyrody ze Szwecji, Anders Hedström.

“Lisy jedzą wszystko to, co znajdą na trasie swoich wędrówek. Potrafią polować. Gdy na czymś im zależy, potrafią dopiąć swego. To inteligentne zwierzęta, ale nie stanowią większego zagrożenia dla ludzi” – powiedział Anders w rozmowie.

3

Z kolei koty to zwierzęta z natury ciekawskie i w sytuacjach potencjalnego zagrożenia ich instynkt nie koniecznie każe im od razu uciekać.

“Większość kotów nie zdecyduje się od razu na ucieczkę. Zamiast tego położą się czujnie na ziemi i postarają się nie wzbudzić zainteresowania” – dodaje Anders.

Osoba, której udało się nagrać to spotkanie lisa z kotem najprawdopodobniej spodziewała się, że lis zaatakuje kota.

Zobacz jak lis zbliża się do kota… to, co dzieje się później, jest niesamowite:


Source: youtube.com

Źródło: pl.newsner.com

Share

Dodaj komentarz