Koniec z mocną chemią – umyj wannę w ten naturalny sposób, a efekt przerośnie Twoje oczekiwania

Nie wiem jak wy macie, ale dla mnie obok toalety, to właśnie wanna jest najmniej ulubionym miejscem do sprzątania. Wanna brudzi się równie szybko jak toaleta, a czasami doczyszczenie jej z niektórych osadów i zacieków może być bardzo kłopotliwe. Wysprzątanie wanny na błysk to ciężka praca, o której nasi mężowie zazwyczaj nie mają pojęcia.

Jakby tego było mało, najczęściej do czyszczenia wanny wykorzystujemy drogie i silne środki chemiczne, które nie tylko źle wpływają na naszą skórę, ale także na nasze drogi oddechowe.

Czy zdajesz sobie sprawę, że wszystkie te kłopoty może rozwiązać… grejpfrut? To może brzmieć niedorzecznie, ale gdy zobaczyłam efekty sprzątania z grejpfrutem, musiałam się tym z wami podzielić. Wszystko dzięki pewnej sprytnej i pomysłowej mamie!

1

Być może już wcześniej spotkałaś się z informacją, że niektóre owoce cytrusowe mogą służyć jako efektywne i przyjazne środowisku środki czyszczące. Wiele osób nie wykorzystuje jednak tego sposobu na sprzątanie w sposób bardzo efektywny. Wiele osób miesza wyciśnięty sok z wodą i przelewa płyn do spryskiwacza. Tymczasem o wiele łatwiej i wygodniej użyć owocu jak gąbki lub szmatki.

Choć cytryna i ocet wydają się być częściej polecane jako środki czystości, to jednak nic nie jest w stanie pobić zapachu świeżego grejpfruta.

2

Będziesz potrzebować:

1 grejpfruta

1/4 szklanki soli w kryształkach

Następnie postępuj jak poniżej:

1. Przekrój grejpfruta na dwie połowy. Oprósz solą obydwie połówki owocu.

2. Opłucz wannę i rozsyp pozostałą sól po wstępnie opłukanej wannie.

3. Weź połówkę grejpfruta i czyść wannę zupełnie jak przy pomocy gąbki lub ściereczki. Szybko się przekonasz, że efekt będzie bardzo zaskakujący i zadowalający.

3

Po skończonym czyszczeniu dokładnie spłucz wannę. Wszystkie zacieki i plamy powinny na zawsze odejść do lamusa. Twoja wanna powinna znów wyglądać jak nowa.

Oczywiście może wykorzystać tę metodę także do czyszczenia kabiny prysznicowej czy zabrudzonych baterii i kranów.

Fajne w tej metodzie jest to, że mamy nie tylko czystą łazienkę, ale także pięknie pachnącą.

4

Zobacz jak wygląda sprzątanie przy wykorzystaniu tej naturalnej metody i przede wszystkim zobacz jak niesamowite daje efekty.

To rozwiązanie jest sprytne, skuteczne i przede wszystkim wolne od wszelkich silnych środków chemicznych.


Source: youtube.com

Źródło: pl.newsner.com

Share

Dodaj komentarz