Oto 7 trików, których nie uczą w szkołach. A są one bardzo przydatne w życiu

Czasem by ułatwić sobie życie ludzie korzystają z pewnych trików. Aktualnie elektronika wszystko wypchnęła i mogę się założyć, że wielu z Was nie zna tych trików.

1. Ile dni jest w miesiącu?

1

Żeby dowiedzieć się czy dany miesiąc ma 30 czy 31 dni (wyłączając luty) wystarczy, że zaciśniemy dłonie w pięści. Kostki oznaczają miesiące, które mają 31 dni, a miejsce pomiędzy nimi to miesiąc z 30 dniami. Zaczynamy zawsze od kostki.

2. Czy bateria jest jeszcze dobra?

2

Wystarczy wziąć do ręki baterię w pionie i upuścić ją na stół z niewielkiej wysokości. Jeśli upadnie – jest wyczerpana. Ta, która będzie stała, jest jeszcze całkiem dobra.

3. Jaka jest faza księżyca?

3

Już nigdy nie będziemy zastanawiać się czy niedługo będzie nów, czy pełnia. Jeśli księżyc ma kształt zbliżony do litery C, oznacza, że będzie go ubywać. Jeśli przypomina literę D, będzie go coraz więcej.

4. Jak mnożyć na palcach?

4

5

Im mniejsze liczby mnożymy, tym łatwiej nam obliczyć zadanie w pamięci. Jeśli jednak dojdą do tego wyższe liczby musimy się bardziej zastanowić nad odpowiedzią. Pokażemy jak mnożyć liczby od 6 do 10. Wyciągamy obie dłonie. Każdy palec oznacza liczbę 6, 7, 8, 9 i 10. Jeśli chcemy pomnożyć 7 x 8, wystarczy zetknąć ze sobą palce obu rąk odpowiadające liczbą. Palce poniżej zetknięcia oznaczają dziesiątki, czyli w tym wypadku 50. Palce od góry należy pomnożyć przez siebie, czyli 2 x 3 i otrzymamy wtedy 56. Prawda, że proste?

5. Jaki to kąt?

6

Nasza dłoń może być kryzysowym kątomierzem. Wystarczy jak najmocniej rozłożyć wszystkie palce, a potem położyć ją w miejscu, w którym chcemy zmierzyć kąt. Każdy palec odpowiada za inny kąt.

6. Jak pomnożyć przez 9?

7

Jeśli chcemy pomnożyć liczbę przez 9, wystarczy wystawić przed siebie obie dłonie. Każdy palec posiada liczbę od 1 do 10. Jeśli chcemy pomnożyć 6 x 9, zginamy palec z numerem 6, czyli mały palec prawej ręki. Zostaje nam 5 palców przed zgięciem i 4 palce po zgięciu. Otrzymujemy liczbę 54.

7. Jak zmierzyć odległość?

8

Tutaj znowu używamy naszych dłoni. Warto zapamiętać, że odległość pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym wynosi 18cm, a od kciuka do małego palca mamy 20cm.

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share

Dodaj komentarz