Listerine to nie tylko płyn do płukania ust. Oto jego 15 niezwykłych zastosowań, które każdy powinien znać

Płyn do płukania jamy ustnej może być używany do wielu zadań. Głównym jego zadaniem jest utrzymywać naszą jamę ustną i zęby w czystości i świeżości. Jednak jeśli przeczytasz ten artykuł na pewno wykorzystasz go do czegoś innego.

1. Pozbądź się grzybicy stóp

1

Zabij tego okropnego grzyba mocząc stopy w płynie do płukania ust. Wymieszaj go z ciepłą wodą i w takiej mieszance trzymaj stopy przez 20 minut. Grzybica zniknie szybciej niż myślisz.

2. Czyszczenie toalet

2

Płyn do płukania ust nie tylko wyczyści toaletę, ale sprawi też, że pozbędziesz się przykrych zapachów. Wlej nieco płynu do muszli, wyszoruj ją i spłucz. Gotowe.

3. Sposób na ukąszenia

3

Wierz lub nie, ale płyn do płukania ust złagodzi ukąszenia owadów i podrażnioną skórę. Zamocz bawełniany wacik w płynie i zaaplikuj w na problematyczne miejsce.

4. Zamiast dezodorantu

4

Jeśli zapomniałeś kupić dezodorantu albo właśnie Ci się skończył, nie martw się, jest na to sposób. Wetrzyj nieco płynu do płukania ust pod pachy, a pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu.

5. Koniec z łupieżem

5

Wetrzyj płyn do płukania ust w skórę głowy i owiń ją ręcznikiem. Po paru minutach wypłucz włosy, a po łupieżu nie będzie śladu.

6. Pozbądź się pcheł

6

Szampony na pchły mogą być drogie, ale jest też tańszy sposób, który działa. Zmieszaj płyn do płukania ust z wodą lub szamponem dla zwierząt i umyj nim swojego zapchlonego pupila.

7. Oczyszczanie twarzy

7

Płyn do płukania ust ma potężne właściwości antyseptyczne, więc jest idealnym produktem do zwalczania problemów skórnych.

8. Czyszczenie szczoteczki

8

Jeśli używasz płynu do czyszczenia jamy ustnej, wykorzystaj go też do czyszczenia szczoteczki do zębów. Ten przedmiot powinien być regularnie czyszczony.

9. Wyczyść ekran

9

Wystarczy niewielka ilość płynu do płukania ust, aby skutecznie wyczyścić ekran telefonu lub tabletu. Ponieważ powierzchnia takich urządzeń jest jedną z najbrudniejszych w Twoim otoczeniu, dobrym pomysłem jest regularne jej czyszczenie.

10. Odśwież śmietnik

10

Jeśli z Twojego śmietnika wydobywa się nieprzyjemny zapach nalej kilka kropli płynu na papierowy ręcznik i wrzuć go do niego. Świeży zapach tego produktu pokona wszelkie brzydkie.

11. Sposób na wszy

11

Jeśli masz wszy nie musisz panikować. Zatrzymasz ich rozprzestrzenianie się bez użycia drogich środków. Zmieszaj ocet i płyn do płukania usta w równych ilościach i wlej do butelki ze spryskiwaczem. Obwicie spryskaj włosy mieszanką i dobrze wmasuj. Nałóż czepek kąpielowy i pozostaw na jakiś czas. Następnie dokładnie wyczesz włosy i powtórz jeśli zajdzie taka potrzeba.

12. Usuń kleszcze

12

Nikt nie chce znaleźć na swoim ciele kleszcza. Jeśli jednak tak się stało należy jak najszybciej się go pozbyć. Zamocz papierowy ręcznik w płynie do płukania ust i połóż go na skórze. To pomoże ją wyleczyć.

13. Na siniaki

13

Nie martw się, siniaki nie są wieczne. Aby jednak przyspieszyć proces ich gojenia, namocz bawełniany wacik w płynie do płukania ust i przytrzymaj w danym miejscu. To pobudzi przepływ krwi i pomoże wyleczyć skórę jeszcze szybciej.

14. Ochroń pęcherze

14

Pęcherze to nic przyjemnego, a jeśli dojdzie do infekcji jest jeszcze gorzej. Wykorzystaj bawełniany wacik namoczony w płynie i okładaj pęcherz trzy razy dziennie dopóki nie zniknie.

15. Ból zęba

15

Jeśli boli Cię ząb płyn do płukania ust pomoże pozbyć się nieprzyjemnego uczucia. Zmniejszy on opuchliznę wokół bolącego zęba. Wystarczy, że będziesz płukać usta trzy razy dziennie.

Share

Dodaj komentarz