Wyciekły słowa Kaczyńskiego z zamkniętego spotkania. „Jesteśmy ugrupowaniem na pokolenia”

Prawo i Sprawiedliwości u władzy przez kolejne pokolenia? O tym marzy Jarosław Kaczyński, który był pod wrażeniem ostatnich wystąpień Mateusza Morawieckiego, Patryka Jakiego czy Małgorzaty Wassermann. Politycy wygłosili mowy podczas niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS pochwalił ich potem za zamkniętymi drzwiami.

– Dziś jestem spokojny, bo widzę, że jesteśmy ugrupowaniem na pokolenia – cytuje słowa Kaczyńskiego portal 300polityka.pl. Takie zdanie miało paść na zamkniętym posiedzeniu klubu. W tym czasie premier Morawiecki wraz z kilkoma politykami był już w drodze wyborczym busem do Łowicza.

Według rozmówców portalu, Kaczyński chwalił małżeństwa Płażyńskich i Jakich oraz siostry Wassermann. Podobało mu się także to, w jaki sposób konwencję prowadził poseł PiS z Łodzi Waldemar Buda.

Podczas swojego niedzielnego wystąpienia Jarosław Kaczyński przystąpił do ostrego ataku na Platformę Obywatelską.

– Dla nas to będzie ocena polityki „dobrej zmiany”. Powie ktoś, że to będzie ocena zakłócona, bo od początku trwa kampania przeciw „dobrej zmianie”. Kampania, która przekracza to, co jest w demokracji normalne, czyli dyskusję między tymi, którzy są przy władzy i tych, którzy do niej aspirują – przekonywał Kaczyński.

Jarosław Kaczyński na zamkniętym posiedzeniu klubu PiS: Dziś jestem spokojny, że jesteśmy ugrupowaniem na pokolenia.

„PiS wziął miliony, a wszystko drożeje” – billboardy między innymi z takimi hasłami i wizerunkiem rozwścieczonego prezesa PiS pojawiły się w miastach w całej Polsce. Tak Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej walczy o głosy w nadchodzących wyborach.

– Czy chcemy takich samorządów, które będą wojowały z rządem, czy chcemy takich, które będą współpracować ku wspólnemu dobru, żeby podnosić jakość życia Polaków? My wiemy, że można. Polska prawica wyciągnęła wnioski z historii. Polska prawica chce. Wie, że sukces przychodzi, kiedy jest wytężona praca i konsolidacja – dodawał Kaczyński.

Jarosław Kaczyński przekonywał także, że dzięki prawicy za 15-20 lat w Polsce będzie tak jak na zachodzie.

źródło:natemat.pl

Share

Dodaj komentarz