Jadwiga Staniszkis ostro o prezydencie. „Duda jest odpowiedzialny za łamanie demokracji, będzie za to odpowiadał”

Prof. Jadwiga Staniszkis potępiła działania rządzących rządzących. – PiS ma mentalność bolszewicką. To, co się dzieje w Polsce, jest szokiem dla świata – powiedziała. Przyznała, że według niej, „prezydent Duda wykonał już swoje zadanie i może się okazać niepotrzebny”.

Prof. Jadwiga Staniszkis, która była gościem „Kropki nad i”, mocno skrytykowała Andrzeja Dudę. – Prezydent Duda lubi deklamować, zawieszać głos, ale myślę, że jest odpowiedzialny za łamanie demokracji, bo jego podpis finalizował proces niszczenia państwa. Kiedyś będzie za to odpowiadał, na pewno – oceniła w rozmowie z Moniką Olejnik. Dodała, że polityka partii rządzącej przypomina jej „czasy bolszewizmu”.

– Politycy UE i „wschodni” są zszokowani tym, co dzieje się w Polsce. Ludzie starsi rozpoznają elementy bolszewickie w polityce rządu. Prezydent jest już trochę bojkotowany, a będzie jeszcze gorzej – zauważyła. Według niej „Duda wykonał już swoje zadanie i może się okazać niepotrzebny”. Zauważyła bowiem, że nie jest już wskazywany jako kandydat PiS w najbliższych wyborach prezydenckich.

– Duda w tych swoich deklamacjach czuje, że ten proces trochę się wymyka z rąk. Zaczynają się już małe represje. To jest taka inercja, przypominająca późne lata 40. To wszystko już było – dodała.

Staniszkis o Biedroniu. „Byłby lepszym prezydentem niż Andrzej Duda”

– Ambicje, demoralizacja, oportunizm – według niej takie cechy charakteryzują partie, które wchodzą w skład rządu Zjednoczonej Prawicy. – Jarosław Kaczyński to wykorzystuje – przyznała.

Prof. Staniszkis wskazała polityka, który byłby lepszym prezydentem od Andrzeja Dudy. Chodzi o prezydenta Słupska, Roberta Biedronia. – Mógłby kandydować na prezydenta. Ma charakter i ludzie powinni to docenić. Biedroń był człowiekiem w rozsypce i się odbudował. Myślę, że byłby lepszym prezydentem niż Andrzej Duda – wyjaśniła.

źródło:wiadomosci.wp.pl

Share

Dodaj komentarz