Tytoń z papierosów zalej wodą i spryskaj rośliny. Uratujesz im życie

Mszyce należą do najgroźniejszych szkodników. Łupem mszyc pada niemal każda roślina – od drzew owocowych, poprzez warzywa, krzewy ozdobne i kwiaty. Mszyce nie tylko wysysaja z nich soki, ale też roznoszą choroby wirusowe i grzyby. Na dodatek błyskawicznie się rozmnażają, stanowiąc ogromne zagrożenie dla całego ogrodu. Jak z nimi walczyć? Jednym z najskuteczniejszych naturalnych metod są… papierosy.

A dokładniej oprysk z tytoniu. Do jego przygotowanie będziesz potrzebować ok. 10 – 12 papierosów.

Wysyp z nich tytoń i zalej taką ilością wrzącej wody, żeby go przykryła. Całość trzymaj przez chwilę na wolnym ogniu. Gdy mikstura zacznie się gotować – zdejmij. Powstały wywar należy dokładnie oddcedzić. Spryskuj nim rośliny raz w tygodniu (zapobiegawczo). Przed opryskiem do wywaru warto dodać kilka kropli płynu do mycia naczyń – będzie bardziej skuteczny.

Preperat zwalczający mszyce można przygotować też w inny sposób. Rozdrobniony tytoń z papierosów zalewamy wodą o temperaturze pokojowej i pozostawiamy na kilka godzin. Wywar podgrzewamy na wolnym ogniu do momentu aż ten zacznie wrzeć. Po tym czasie zdejmujemy z kuchenki. Płyn rozcieńczamy wodą w proporcji jedna porcja naparu na cztery porcje wody i myjemy liście (z obu stron).

Najprostszym sposobem przygotowania wyciągu z tytoniu jest zalanie go zimną wodą i pozostawienie na ok. dobę. Potem po prostu spryskujemy rośliny.

Źródło: kobieta.onet.pl

Share