Miałam mdłości na widok zaniedbanej łazienki. Ale warto było nauczyć się tego prostego przepisu. 7 pomysłowych sztuczek dla domu

Wszyscy jesteśmy zachwyceni różnego rodzaju trikami, które ułatwiają nam życie, a także prowadzenie domu – bajecznie czystego. W końcu czysty dom jest kluczem do zdrowej i szczęśliwej rodziny! A kiedy sprzątanie staje się prostą i interesującą czynnością, to nic tylko zabrać się do roboty!

Poniższe wskazówki z pewnością się przydadzą. Trzeba tylko wypróbować zastosowanie tych domowych środków do czyszczenia…

Codzienne sprzątanie

1. Czysty czajnik

Wlej wodę i ocet w równej objętości do czajnika. Włącz urządzenie i poczekaj, aż woda wystarczająco się rozgrzeje. Wyłącz czajnik i powtórz tę samą procedurę kilka razy. Nakipi jak nigdy!

1

2. Brytfanka jak nowa

Potrzyj naczynie do pieczenia solą kuchenną, a następnie wytrzyj papierowym ręcznikiem. Voila, wszystko lśni czystością.

2

3. Błyszczący kran

Woskowany papier jest doskonałym środkiem polerskim do kranów chromowych.

3

4. Czysty piekarnik

Aby piekarnik wyglądał jak nowy, przetrzyj jego zewnętrzną część ręcznikiem nasączonym oliwą z oliwek. Usuń pozostały olej czystą szmatką.

4

5. Środek do czyszczenia nalotu na filiżankach

Wymieszaj równe części wody i octu. Wlej mieszaninę do filiżanki i pozostaw ją na 1 godzinę. Po zabiegu wystarczy umyć kubek gąbką kuchenną. Gotowe!

5

6. Deski do krojenia

Aby oczyścić drewnianą deskę do krojenia, użyj tej metody: umieść arkusz pergaminu na desce, posyp obficie solą i przyprasuj żelazkiem przez 1 minutę. Deska jak nowa!

6

7. Białośnieżna wanna

Z pewnością będziesz zachwycony tą metodą! Wieczorem napełnij wannę gorącą wodą i rozpuść porcję wybielacza tlenowego, a rano ciesz się rezultatem.

7

Dzięki takim domowym sposobom sprzątanie nigdy nie będzie ciężarem, a zamieni się w proste i ekscytujące doświadczenie! A co najważniejsze – pozwoli Ci zaoszczędzić na korzystaniu z drogich i nie zawsze bezpiecznych urządzeń do sprzątania.

Share