Wykorzystaj ten trik, aby nie zostać ofiarą kleszczy. Czuj się bezpiecznie na łonie natury

Wspominając o lecie… Ciepłe letnie i wiosenne dni, mają tylko jeden minus – owady. Szczególnie klesze. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu lub w weekendy jeździsz na rodzinne pikniki za miasto, to niestety istnieje prawdopodobieństwo, że wrócisz do domu razem z kleszczami.

1

Aby odpoczynek przyniósł Ci radość, i abyś nie musiał myśleć o potencjalnym groźnym pasożycie, opowiemy wam o jednym sposobie.

1

Złoty środek na kleszcze

Wszystko, czego potrzebujesz to zwykły wałek do czyszczenia ubrań i olejek. Posmaruj wałek niewielką ilością olejku. Tylko zrób to dokładnie i równomiernie, żeby nie zrobić plam na ubraniach. Zanim wybierzesz się na spacer do parku lub wycieczkę na łono natury, przejedź kilka razy wałkiem po ubraniach, które będziesz mieć na sobie.

2

Miej pod uwagą, że nie każdy olejek będzie do tego dobry. Przedstawiamy wam 5 najbardziej efektywnych olejków, które pomogą wam w walce z kleszczami.

NAJLEPSZE OLEJKI

⦁ Eukaliptusowy

Olejek eukaliptusowy może być używany samodzielnie lub w kombinacji z olejkiem z trawy cytrynowej aby odstraszyć wszystkie owady.

⦁ Cytrynowy

Ten olejek jest szczególnie efektywny, jeśli chodzi o walkę z kleszczami, pchłami, a nawet wszami.

3

⦁ Miętowy

Ten olejek jest toksyczny dla owadów i jest świetny jako naturalny środek odstraszający

4

⦁ Lawendowy

Co zazwyczaj nas dziwi, to fakt, że ludzie uwielbiają zapach lawendy, ale owady go nie znoszą! Co więcej, odstrasza także muszki i komary

5

⦁ Chiński olejek z trawy cytrynowej

Ma mocny cytrusowy zapach i jest naturalnym środkiem na ochronę przed pchłami i kleszczami.

W tej metodzie radzenia sobie z kleszczami jest jeszcze jedna miła niespodzianka – pomaga odstraszyć komary i różne muszki. Ze względu na to, że olejek eteryczny nakłada się na ubrania za pomocą wałka, dla ciebie i osób dookoła będzie to dyskretny zapach.

6

Ponadto niektórzy ludzie po prostu mieszają wodę z olejkami eterycznymi i nakładają ją na ciało jako spray. Ale w upalne dni kontakt parującego ciała z olejkiem może spowodować podrażnienie skóry.

Share