Zobaczcie, co mówi o Was pozycja, w jakiej śpicie. Wiedzieliście, że macie ich aż 12 do wyboru?

Macie ulubioną pozycję, w której zawsze zasypiacie? Wielu z nas nie wyobraża sobie spania na lewym boku, za to inni tylko w tej pozycji są w stanie zasnąć. Sposób, w jaki układamy się do snu (czy też sposób, który najczęściej wybieramy) dużo o nas mówi! Poniżej znajdziecie opisy.

1. Jeśli zasypiacie w pozycji embrionalnej, to oznacza, że chociaż z zewnątrz wydajecie się twardzi i naprawdę trudno jest się przebić przez Wasz „mur”, to w środku jesteście bardzo delikatni. Potrzebujecie też nieco więcej czasu, żeby przekonać się do ludzi, ale gdy już to zrobicie, potraficie pokazać, jacy jesteście naprawdę.

2. Ta pozycja, dla wielu dość niewygodna, oznacza, że jesteście bardzo towarzyscy, ale i nieco łatwowierni, a niektórzy potrafią to bezceremonialnie wykorzystywać.

3. Spanie w tej pozycji charakteryzuje osoby, które mają otwartą osobowość, łatwo nawiązują kontakty i są prospołeczne. Są przy tym dość podejrzliwe i potrafią być cyniczne. Nie podejmują decyzji ot tak, zawsze muszą się dwa razy zastanowić, a następnie z pełną odpowiedzialnością idą za swoim wyborem.

4. Spanie na plecach w ten sposób jest typowe dla ludzi, którzy są bardzo zdyscyplinowani i wysoko stawiają poprzeczkę zarówno samym sobie, jak i innym. Często te osoby wydają się nieco wyciszone i zachowują rezerwę.

5. Wasza ulubiona pozycja to „całe łóżko jest moje”? Jesteście śmiali i odważni, świetnie odnajdujecie się w towarzystwie, ale jesteście też przesadnie wrażliwi na krytykę.

6. Uniesione ręce to znak, że przyjaźń jest dla Was najważniejsza i nie zależy Wam na tym, by być w centrum uwagi.

7. Obejmowanie poduszki świadczy o dużym zaufaniu, jakim obdarza się innych, ale niestety bycie zbyt otwartym może być perfidnie wykorzystywane przez innych.

8. A oto ulubiona pozycja wszystkich chrapiących… Tu opis może być tylko jeden – chrapanie irytuje!

9. Wbrew pozorom, jeśli para śpi w ten sposób, wcale nie znaczy, że nie darzy się uczuciem! Świadczy o tym, że jesteście niezależni, ale czujecie się pewni obok siebie.

10. Spanie w tej pozycji świadczy o tym, że partner zazwyczaj przejmuje inicjatywę i czuje się odpowiedzialny za bezpieczeństwo swojej rodziny.

11. Dla wielu ta pozycja jest niewyobrażalnie niewygodna, ale są pary, które nie wyobrażają sobie zasnąć w inny sposób. Od razu widać wysoki poziom porozumienia, ale o dziwo według psychologów ta pozycja oznacza też, że zakochani potrafią być niezależni od siebie.

12. To pozycja, którą najczęściej wybierają pary, które uwielbiają ze sobą rozmawiać. Poczucie intymności i bezpieczeństwa pozwala szczere mówić o swoich uczuciach.

13. Jeśli jednak Wasze próby ułożenia się do snu przypominają walkę z wiatrakami, zapewne jesteście zaabsorbowani poważnym problemem, coś Was bardzo stresuje albo czym się martwicie.

Share

Dodaj komentarz