Użyj tego, a od teraz Twoja toaleta już zawsze będzie czysta i pachnąca świeżością

Czyszczenie toalety to zdecydowanie jeden z najmniej przyjemnych domowych obowiązków. I choć za nim nie przepadamy, musimy go wykonywać regularnie.

A jeśli Ci powiemy, że mamy na to prostszy sposób?

Utrzymywanie świeżej i wolnej od zarazków toalety jest bardzo ważne dla higieny całej rodziny. Na szczęście dzięki naszym wskazówkom może to być dużo łatwiejsze.

Zamiast wyrzucać pieniądze na drogie środki czyszczące, które zawierają mnóstwo silnych chemikaliów, możesz samodzielnie przygotować domowej roboty środek, który usunie nieprzyjemne zapachy, zabije zarazki i sprawi, że toaleta będzie pachnieć świeżością!

Składniki:

  • 60 ml soku z cytryny
  • 160 g sody oczyszczonej
  • ½ łyżki stołowej octu
  • 1 łyżka stołowa wody utlenionej
  • 15-20 kropli olejku zapachowego

Przygotowanie:

W małym naczyniu wymieszaj sodę z sokiem z cytryny. W innym naczyniu połącz ocet z wodą utlenioną, a następnie powoli dodawaj tę mieszankę do naczynia z sodą i sokiem cytrynowym. Na koniec dodaj olejek zapachowy.

Weź łyżkę i uformuj kilka kulek, które ułóż na papierze, aby przeschły. Na wyschnięcie będą potrzebować przynajmniej 4 godziny, ale najlepiej jeśli zostawisz je na noc. Gdy będą zupełnie suche, przechowuj je w szczelnie zamkniętym szklanym słoju, blisko toalety.

Za każdym razem, gdy zauważysz, że toaleta wymaga czyszczenia, wrzuć kulkę. Stosuj 2-3 razy w tygodniu.

Share

Dodaj komentarz