Twój pies nie bez powodu chodzi za tobą do toalety. W ten sposób chce ci przekazać wiadomość

Każdy miłośnik psów powie Ci, że posiadanie czworonoga to najpiękniejsze, co mogło go w życiu spotkać. Zgadza się, ale ważne jest także to, aby umieć się ze sobą w jakikolwiek sposób dogadać i odczytywać gesty psa. I choć wydawać by się mogło, że każdy właściciel zna swojego pupila najlepiej na świecie, istnieją ogólne teorie które mogą pomóc Ci w interpretacji psich zachowań.

Niestety, nie wszyscy rozumiemy naszych czworonożnych przyjaciół, jak dr Dolittle, dlatego poniżej przedstawiamy 9 podstawowych zachowań psa i ich znaczenie. Od teraz dogadanie się z Twoim domowym zwierzakiem będzie znacznie łatwiejsze!

#1 Robi maślane oczy

Nie bez powodu robi coś takiego! Jeśli patrzy na Ciebie dokładnie w ten sposób, oznacza to, że kocha Cię najmocniej na świecie. Według badaczy, psy i ludzie są jednymi z niewielu ssaków, które w ten sposób próbują pokazać, że darzą drugą osobę zaufaniem i miłością.

#2 Wszędzie za Tobą chodzi

To może być irytujące zachowanie, zwłaszcza, gdy chcesz pobyć sam w toalecie. Jednak, gdy poznasz powód, który kieruje psem, uznasz, że to bardzo słodkie. Otóż psiaki to stadne zwierzęta, których naturalnym odruchem jest to, że robią wszystko ze swoją rodziną. Tak więc, gdy ta mała kulka chodzi za Tobą krok w krok (nawet do WC), chce Ci powiedzieć: „Jesteś moim najlepszym przyjacielem, róbmy wszystko razem!”.

#3 Przynosi Ci prezenty

Wiele psów właśnie w ten sposób pokazuje właścicielowi, że im zależy. Robią tak tylko w stosunku do kogoś, kogo bardzo lubią. Szczególnie widać to u retrieverów, które uwielbiają w ten sposób okazywać uczucia.

#4 Przytula się do Ciebie po posiłku

Dla każdego czworonoga jedzenie to bardzo osobista czynność. Traktują ją bardzo poważnie i zawsze są skupione na tym, że ktoś może im coś ukraść. Dlatego też, gdy Twój pies kładzie się obok Ciebie po posiłku, daje Ci tym samym znak, że ufa Ci ponad życie i jesteś osobą, przy której czuje się zrelaksowany.

#5 Liże Twoją twarz i ciało

Według niektórych lizanie uspokaja zestresowanego psiaka, który pokazuje, że jest Ci uległy i tym samym pokazuje, że to Ty jesteś liderem odpowiedzialnym za paczkę. Czasem też (zwłaszcza w stosunku do dzieci) to oznaka matczynej miłości.

#6 Cieszy się, kiedy wracasz do domu

Twój pies zachowuje się tak, jakby nie widział Cię milion lat? Według behawiorystów świadczy to o tym, że psy tęsknią tak samo jak ludzie i są szczęśliwe, gdy Cię ponownie zobaczą – tak, nawet wtedy, gdy nie było Cię tylko kilka minut.

#7 Czuje, kiedy coś jest nie tak

Psy i ludzie żyją ze sobą od tysięcy lat – i to całkiem udana relacja. Nic więc dziwnego, że psy nauczyły się odczytywać nasze emocje i wiedzą, kiedy jesteśmy niezadowoleni. Znają już nasz język ciała. Pokazują, że kochają nas i że jesteśmy dla nich bliscy. Starają się nas pocieszyć i utożsamiają się z naszym smutkiem.

#8 Śpi na Twoim łóżku

Kiedy rano idziesz do pracy i zostawiasz psa samego w domu, nie przejmuj się zbytnio. Więcej niż pewne, że psiak położy się na Twoim łóżku i będzie tulić się do Twojej poduszki. To jego sposób na to, aby skutecznie radzić sobie z tęsknotą.

#9 Kładzie się na Tobie

Psy uwielbiają przytulanie tak samo jak ludzie! Jeśli Twój pies wręcz napiera na Ciebie całym ciężarem ciała, to najprawdopodobniej daje Ci sygnał, że chciałby więcej pocałunków i przytulania.

Share

Dodaj komentarz