Wlała ocet do kieszeni pralki. Kiedy dowiesz się, co dzięki temu osiągnęła sam będziesz tak robić

Pranie wydaje się być prostą czynnością, ale gdy dłużej się nad tym zastanowić, można dojść do wniosku, że nie jest to wcale takie proste. Cel jest jasny: chcemy mieć czyste ubrania, które nie zniszczą się w pralce. Niby wszystko proste, ale czasem wychodzi różnie. Czasem zależy to od ustawienia, a w większości przypadków od detergentów.

Jeśli chcecie oszczędzić czas, pieniądze i skutecznie zadbać o swoje ubrania, wystarczy wlać trochę octu do bębna. Jakie będziesz mieć z tego korzyści?

#1 Przed praniem polej ubrania, znajdujące się w pralce, octem (125 ml). Chroni to przed blaknięciem kolorów i proszek nie będzie zostawiać brzydkich śladów.

#2 Dodaj trochę octu do kieszeni, znajdującej się w pralce, zamiast płynu zmiękczającego. Osiągniesz ten sam efekt, a zadbasz o środowisko i o swoje delikatne ubrania.

#3 Plamy z potu i po dezodorancie znikną z białego materiału, gdy polejesz je przed praniem octem.

#4 Gdy dodasz 125 ml octu do prania zniwelujesz uczulenie, które czasem występuje po proszkach do prania. Twoja wrażliwa skóra nie będzie już podrażniona.

#5 Choć brzmi to nieco absurdalnie: ostry zapach octu neutralizuje nieprzyjemną woń papierosów.

#6 Szczególnie uporczywe plamy należy zanurzyć w wiadrze z ciepłą wodą i filiżanką octu. Pozostaw ubrania na noc, a następnego dnia normalnie wypierz. Można także nanieść ocet miejscowo.

#7 Na niektórych materiałach widać sierść zwierząt, która za żadne skarby nie chce z nich zejść. Znów ocet pomoże i w tej sytuacji. Po wyschnięciu zobaczysz, że różnica jest diametralna.

#8 Niektóre materiały mają tendencję do elektryzowania się. Ocet i w tym przypadku sprawdzi się genialnie.

#9 Jeśli pierzesz ręcznie, namocz wcześniej ubrania w wodzie i 60 ml octu. Pozostaw na 30 minut i wypierz tak jak zawsze.

#10 A na sam koniec, jeśli chcesz oczyścić pralkę, zrób szybkie pranie z octem w roli głównej.

Share

Dodaj komentarz