Zenek Martyniuk hitem kabaretu. Polacy turlają się ze śmiechu

Zenek Martyniuk, niekwestionowany król disco polo jest jednym z niewielu wykonawców tego gatunku, któremu udało się przejść do głównego nurtu show-biznesu. Lider Akcentu doskonale odnajduje się czy to na imprezie sylwestrowej Telewizji Polskiej, czy małym festiwalu muzycznym. Teraz jego utwór stał się hitem kabaretu.

Zenek Martyniuk już od niemal 30 lat zajmuje się zawodowym graniem disco polo. Pomimo sporej konkurencji i nieubłaganego upływu czasu pochodzący z Gredeli w województwie podlaskim artysta nadal się rozwija i koncertuje ku uciesze fanów.

Król, bo takim pseudonimem cieszy się założyciel i lider zespołu Akcent, zaczął także powoli wdzierać się mainstreamowych mediów, głównie za sprawą hitu z roku 2014 „Przez Twe Oczy Zielone”. Piosenkę podśpiewywał nawet sam Jacek Kurski, który na oczach kamer nazwał jej wykonawcę „ekscelencją”.

Jak widać – poważanie i szacunek do rozciągającej się na dekady kariery, spływa na Martyniuka nawet z kręgów politycznych. Piosenka o zielonych oczach już dawno żyje własnym życiem, a jej popularność dawno wyszła poza ramy disco polo.

Zenek Martyniuk hitem kabaretu

Słowa ukochanej piosenki fanów Zenka pojawiają się dosłownie wszędzie. Ostatnio nawet zostały delikatnie przemienione i wykorzystane w skeczu kabaretu Nowaki podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej.

Występ, w którym starsza pani prowadzi rozmowę z Duchem Świętym, droczy się lekarzem i księdzem oraz intonuje przeróżne muzyczne hity, został pozytywnie przyjęty. W pewnym momencie bohaterka zaczyna wytykać duchownemu jego przekręty, zakończone historią o tym, jak ten śpiewał biskupowi przy całej parafii następujące słowa: „Przez Twe oczy te oczy zielone alleluja […]”.

Widowni bardzo przypadł do gustu ten konkretny występ. Pozytywnie zaskakujące jest, w jak szybkim tempie Polacy przestają wstydzić się disco polo, które przestaje być śmieszne samo z siebie, a potrzeba jego przeróbki.

Jak żyje Zenek Martyniuk?

Artysta prowadzi spokojne życie w Grabówce pod Białymstokiem. Mieszka wraz z żoną w domu, do którego wpuścił nawet dziennikarzy.

Wbrew oczekiwaniom nie natknęli się na wystawną willę, a zwykły jednorodzinny dom, którego bardzo ważną częścią są zebrane przez muzyka nagrody i wyróżnienia. Król disco polo ma także syna, urodzonego w 1989 roku Daniela.

źródło: disco-polo.info

Share

Dodaj komentarz