13-latek był niegrzeczny i arogancki. To, co zrobiła jego matka jest genialne

13-letni Aaron Havisham jest zdolnym młodzieńcem, który prowadzi swój własny kanał na YouTube i w ten sposób zarabia pieniądze. Dzięki temu ma lepszą sytuację finansową niż jego rówieśnicy. Niestety chłopak opuszcza się w wykonywaniu domowych obowiązków, na co często zwraca mu uwagę mama.

Pewnego wieczora, kolejny raz dochodzi między nimi do sprzeczki na tym tle. Aaron, zbulwersowany tym, że mama mówi mu, co ma robić, powiedział: „Jestem już na tyle dorosły, że sam zdecyduję, kiedy będę sprzątać. Zarabiam własne pieniądze i nie życzę sobie, żebyś traktowała mnie jak dziecko!”

Jego mama, Estella, nie chcąc tolerować takiego zachowania, następnego dnia napisała do syna list, który zostawiła go w jego pokoju:

„Kochany Aaronie,
ponieważ odnoszę wrażenie, że Ci się zapomniało, że masz dopiero 13 lat i nadal jestem Twoim rodzicem, myślę, że przyda Ci się pewna lekcja dorosłości – skoro za taką osobę się uważasz. Wykrzyczałeś mi w twarz, że sam teraz zarabiasz pieniądze, uważam więc, że będzie Ci łatwo odkupić wszystkie te rzeczy, które sprezentowałam Ci w przeszłości. Zatem, jeśli będziesz chciał korzystać z Internetu lub nie chciałbyś, aby Twoja lampa przestała świecić, będziesz musiał ponosić następujące koszty:
czynsz – 430 dolarów
prąd – 116 dolarów
Internet – 21 dolarów
jedzenie – 150 dolarów
Do tego dochodzą także obowiązki domowe: w poniedziałki, środy i piątki będziesz wyrzucać śmieci i odkurzać. Łazienkę będziesz sprzątać raz w tygodniu. Będziesz także własnoręcznie przygotowywać sobie posiłki i sprzątać po sobie. A jeśli nie chcesz tego robić, będę pobierać od Ciebie opłatę w wysokości 30 dolarów za jeden dzień pracy.
Jeśli jednak zdecydujesz, że nadal chcesz być moim dzieckiem (a nie współlokatorem), to możemy renegocjować warunki.
Mama”.

1

Radykalne podejście Estelli nie od razu dało zamierzony efekt. Na samym początku nastolatek podarł list i wybiegł z domu. Jednak kiedy wrócił, przeprosił mamę i zaczął z nią normalnie rozmawiać.

Share

Dodaj komentarz