Starsza kobieta znalazła w śmietniku noworodka. Nie była w stanie przejść obojętnie obok niego

Ta kobieta to prawdziwa bohaterka. Światło dzienne ujrzały jej zdumiewające czyny i godne podziwu otwarte serce.

Lou Xiaoying ma dziś 88 lat i cierpi na niewydolność nerek. W przeszłości jednak znalazła i samodzielnie wychowała ponad 30 porzuconych dzieci.

Wszystkie dzieci znajdowała na ulicy w chińskiej prowincji Zhejiang. Porzucone i niechciane maleństwa przygarniała i wychowywała jak matka. Jedyny dochód Lou pochodził ze zbierania śmieci.

1

Pierwsze dziecko kobieta znalazła w koszu na śmieci, gdy miała 82 lata. Dziś chłopiec o imieniu Zhang Qilin ma zaledwie 7 lat.

Lou wraz ze zmarłym 17 lat temu mężem miała czwórkę własnych dzieci. Mimo wieku kobieta nie potrafiła zignorować porzuconego maleństwa. W opiece pomagało jej biologiczne potomstwo.

2

„Mogłam być stara, ale nie potrafiłam pozostawić potrzebującego dziecka. Zabrałam go do domu, choć skromnie, wychowywałam go tak, by czuł się szczęśliwy. Moje starsze dzieci pomagały mi w opiece. Bez pomocy te dzieci nie miałyby szans, by przeżyć.”

3

Córka Lou poszła w ślady matki i poświęciła się opiece porzuconym dzieciom. Historia kobiety o wielkim sercu szybko obiegła całe Chiny.

Fani Lou podziwiają ją. Są także zawstydzeni ludźmi, którzy porzucają własne dzieci, a uboga kobieta ofiaruje im swoją miłość i traktuje jak własne. Lou jest prawdziwą bohaterką dla wielu obywateli. Nawet trudna sytuacja majątkowa nie jest dla niej przeszkodą.

4

W Chinach niestety powszechną praktyką jest porzucanie niemowląt. Większość z nich nie ma szans na przetrwanie. Ludzi jak Lou jest niewielu.

Wiele z tych przypadków spowodowane jest biedą i rygorystyczną polityką dotyczącą posiadania dzieci w Chinach.

5

„Skoro miałam wystarczająco dużo siły, by zbierać śmieci, mogłam równie dobrze zabrać dziecko do domu. Zajmowałam się recyklingiem, ale ludzkie życie jest znacznie ważniejsze, a nie da się go odzyskać” – mówi Lou.

Mimo wieku i braku pieniędzy, Lou pokazała swoje ogromne serce. Wielki szacunek dla kobiety, która nie miała wiele, a mimo to zdecydowała się podzielić z tymi, którzy tego potrzebowali.

6

„Te dzieci potrzebują miłości i troski. To cenne ludzkie życie. Nie rozumiem jak coś tak ulotnego i błogosławionego jak dziecko, można po prostu wyrzucić jak śmieci”

Share

Dodaj komentarz