Swędzi Cię skóra? Nie uwierzysz, o czym to może świadczyć

Problemy z jelitami objawiają się zazwyczaj zaburzeniami w wypróżnianiu się, ale bazowanie tylko na tych objawach może być bardzo mylące! Okazuje się, że jelita dają o sobie znać w nietypowy sposób! Jeśli zauważycie u siebie opisane poniżej symptomy, koniecznie zgłoście się do lekarza!

1. Słabe kości

Być może częste złamania kości są spowodowane osteoporozą, ale równie dobrze może to być wynikiem problemów z jelitami! Jeśli żołądek produkuje za dużo kwasów, wapno i magnez nie są odpowiednio przyswajane, co z kolei prowadzi do łamliwości kości.

Warto też wiedzieć, że witaminy K i B12 powstają w jelicie grubym, więc trzeba dbać o odpowiednią florę bakteryjną.

1

2. Okresy wzmożonego zmęczenia i odczuwania niepokoju

Zaburzenia flory bakteryjnej objawiają się nawet zmianami w naszym samopoczuciu. Wiedzieliście, że istnieje nerw, który łączy bezpośrednio jelita z mózgiem? W związku z tym dolegliwości jelitowe momentalnie wpływają na cały nasz organizm.

W chwilach złego samopoczucia należy pić dużo wody, jeść więcej zielonych warzyw i zaprzyjaźnić się z kefirem – świetnie wpływa na jelita!

2

3. Swędzenie skóry

To najbardziej zaskakujący objaw problemów z jelitami! Szczególnie ci, którzy cierpią na zespół jelita drażliwego muszą uważać na to, co jedzą, bo niektóre produkty mogą wywołać u nich objawy podobne do alergii!

Najprościej będzie zwracać uwagę na to, co się je, żeby zobaczyć, które produkty wywołują u nas swędzenie skóry. Nadwrażliwość skóry może też być wywołana stresem i nerwami, na które nasze jelita szybko reagują…

3

4. Słabe i łamliwe paznokcie

To nie tylko problem estetyczny, ale i dowód na to, że dostarczamy organizmowi za mało składników odżywczych. Okazuje się, że nie tylko jesteśmy tym, co jemy, ale i tym, co nasze jelita absorbują.

Źle funkcjonujące jelita nie przyjmują tyle witamin, minerałów i innych składników odżywczych, ile potrzebujemy.

5. Wzdęty brzuch

Niespodziewanie duży brzuch po jednej nocy to nie tłuszcz, tylko gazy. To najbardziej oczywisty dowód na to, że mamy problem jelitami i, być może, alergię na pewne produkty spożywcze.

6. Białe ekskrementy

Tego objawu nie wolno ignorować, bo bardzo często świadczy o zespole jelita drażliwego, zaburzeniach flory bakteryjnej jelit lub kłopotach z wątrobą.

Nie ignorujcie tego, co chce Wam powiedzieć Wasze ciało.

Share

Dodaj komentarz