Znęcali się nad nią w szkole i dlatego zrezygnowała z balu. Wtedy do akcji wkroczyli nieznajomi

Nie ma ucznia szkoły średniej, który nie marzy o balu kończącym ten etap edukacji. To wielkie wydarzenie, na które szczególnie nastolatki szykują się wiele tygodni wcześniej. Tak też było w przypadku Shannon Purcifer z angielskiego Hampshire. Szkolne lata nigdy nie były dla niej łatwe, ale mimo wszystko cieszyła się na bal…

Shannon cierpi na wiele chorób, m.in. niespotykane w jej wieku reumatoildalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i na celiakię. Ze względu na schorzenia nastolatka często przebywa w szpitalu, ma specjalną dietę, czasem nie może uczestniczyć w zajęciach sportowych. Dla wielu z jej rówieśników to wystarczający powód do tego, by uznać ją za „dziwaczkę” i znęcać się nad nią. W dniu balu „koledzy” tak bardzo dokuczyli Shannon, że ta wróciła do domu w swojej pięknej sukni zaledwie po tym, jak przekroczyła jego próg. Powiedziała, że nie chce bawić się z ludźmi, którzy tak źle ją traktują.

Gepostet von Claire Carstens am Donnerstag, 29. Juni 2017

To wtedy jej mama zrobiła jej te zdjęcia i opublikowała je na Facebooku dodając w smutnym komentarzu:

„Gdyby Shannon wybrała się na szkolny bal, miałaby na sobie piękną suknię. Przez złośliwych prześladowców, Shannon postanowiła jednak zostać w domu, bo nie chciała mieszać się z tłumem hipokrytów i ludzi bez żadnej wrażliwości, którzy sprawili, że czuła się źle. Moja córka musi walczyć z tyloma chorobami… Jak na swój wiek jest bardzo silna. Kocham Cię moja mała!

Nie chcę też mówić źle o szkole, ale uważam, że dyrekcja naprawdę powinna zająć się problemem znęcania się. To by pokazało wszystkim ofiarom przemocy, że jest światełko w tunelu, a ich prześladowcom, że nie są bezkarni”.

Apel mamy Shannon sprowokował wiele wydarzeń, na szczęście samych pozytywnych. Nastolatka doczekała się własnego balu!

Gepostet von Claire Carstens am Donnerstag, 29. Juni 2017

Ku zdumieniu matki i córki, na szczere słowa zareagowało wielu ludzi, w tym przyjaciół rodziny. Postanowili zorganizować nastolatce jej prywatny bal! Najpierw przyszło polecenie pięknego ubrania się konkretnego dnia, a potem zaczęły się same niespodzianki!

Gepostet von Claire Carstens am Sonntag, 23. Juli 2017

Na gwiazdę wieczoru czekało 120 motocyklistów z pobliskiego klubu „Gosport Scooter Club”, którzy z dobroci serca eskortowali Shannon na miejsce imprezy.

Gepostet von Claire Carstens am Sonntag, 23. Juli 2017

A tam, w wynajętej sali, czekała na nią niespodzianka życia – jej znajomi ze szkoły, najbliżsi przyjaciele, rodzina i wiele obcych, ale życzliwych osób przygotowało dla niej niezapomnianą noc. W akcję zaangażowało się łącznie prawie 100 osób, z czego większość nawet wcześniej nie znała Shannon.

Gepostet von Claire Carstens am Sonntag, 23. Juli 2017

Miejmy nadzieję, że w końcu i szkoła interweniuje. Nie ma nic gorszego niż dziecko znęcające się nad drugim dzieckiem i brak reakcji ze strony dorosłych, a to niestety szara rzeczywistość wielu szkół.

Gepostet von Claire Carstens am Sonntag, 23. Juli 2017

Źródło:podaj.to

Share

Dodaj komentarz