Brzuch 16-latki nie przestawał rosnąć. Dziewczynka była zdziwiona, gdy usłyszała diagnozę lekarzy

Bethany Lane to zwyczajna 16-letnia dziewczyna z Middlesbrough, Wielka Brytania, która w ubiegłym roku doświadczyła czegoś bardzo nietypowego.

Jej brzuch zaczął rosnąć w sposób niekontrolowany i powodował ogromny ból. Jej stan pogorszył się do tego stopnia, że musiała iść do lekarza.

Na pierwszy rzut oka lekarze uważali, że dziewczyna jest w 6 miesiącu ciąży – ale coś się jednak nie zgadzało.

1

Po kilku badaniach, ostatecznie zdali sobie sprawę, że dziewczynka ma torbiel w jednym z jej jajników. Był ogromny, miał średnicę około 33 cm i wywierał nacisk na kilka innych organów w ciele Bethany, co powodowało ogromny ból.

Dzięki Bogu, że Bethany na czas wylądowała w szpitalu. Torbiel naciskał na jedną z jej nerek tak mocno, że mógł pęknąć w każdej chwili, a to skończyłoby się dla Bethany śmiercią.

2

Dzięki operacji lekarze usunęli torbiel, odprowadzając z niego całą wodę. Po zabiegu, Bethany straciła 13 kilogramów. Ma szczęście, że była w rękach takich wykwalifikowanych lekarzy.

„Jestem bardzo wdzięczna… Szpitale spotykają się często z falami krytyki, ale ja nie jestem w stanie im wystarczająco podziękować, za to co dla mnie zrobili.” – powiedziała Bethany dla Gazete Live.

3

Share

Dodaj komentarz