Katolicy błagają ojca Rydzyka o pilną pomoc. Twierdzą, że Polska zostanie poddana niebezpiecznemu kultowi

Tadeusz Rydzyk jest najbardziej kontrowersyjnym duchownym w naszym kraju. Toruński redemptorysta ma jednak, prócz licznego grona przeciwników, także tysiące zwolenników. Ci ostatni właśnie poprosili go teraz o pomoc w walce o chrześcijańską Polskę. Katolicy boją się, że już niedługo nasz kraj zostanie poddany kultowi szatana.

Tadeusz Rydzyk przez wiele osób uważany jest raczej za biznesmena, aniżeli za osobę duchowną. Toruński redemptorysta zarządza wielomilionowym majątkiem, który jednak oficjalnie nie należy do niego. Rydzyk nie lubi grać, jak inni mu zagrają, co otwarcie pokazywał, między innymi podczas ostatniej politycznej rywalizacji z Jarosławem Kaczyńskim. Czy tym razem jednak spełni żądanie katolików? Wierni wystosowali bowiem apel, obok którego nie może przejść obojętnie. W sporze chodzi o możliwość poddania Polski kultowi szatana.

Tadeusz Rydzyk pomoże wiernym? Rozpoczął się ogromny protest

Sprawą, która może mocno zainteresować toruńskiego redemptorystę, jest wystawa Mariny Abramović. Wernisaż artystki odbędzie się właśnie w Toruniu, a choć organizatorzy nie widzą w nim nic złego, to katolicy przyjmują całkiem odmienną perspektywę. Ich zdaniem Marina Abramović jest „promotorką okultyzmu”. Niektórzy Polacy boją się, że ten niepozorny event może zaprowadzić nasz kraj pod władzę szatana. Wierni, nie chcąc do tego dopuścić, błagają o modlitwę i wsparcie właściciela Radia Maryja.

– Będzie potrzebna PILNA modlitwa w piątek. O 18 odbędzie się zamknięte spotkanie miejscowych elit na satanistycznym wernisażu. Mariny Abramowicz, mające na celu poddanie Polski kultowi szatana – można przeczytać na facebookowym profilu „Uwaga: Polska w dużych dawkach”.

Wernisaż Mariny Abramović rozpoczął się w piątek 8 marca, czyli w Dzień Kobiet. Zakończyć ma się natomiast 11 marca. Przez ten czas wierni zapowiadają liczne protesty pod Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Już w piątek wieczorem dało się zobaczyć w tej okolicy osoby z transparentami nawołującymi do „powrotu do Boga”.

– Czy za ten stan rzeczy odpowiada Gliński, Sellin, albo też Zwinogrodzka? Nie! Za takie wydarzenia w Polsce odpowiadają fanatyczni zwolennicy PiS! Trzy lata temu zostali ostrzeżeni. Dysponowali dostarczoną przeze mnie wiedzą, wystarczającym czasem i narzędziami nacisku na Rząd. Nie zrobili zupełnie nic! – czytamy na innej stronie na Facebooku.

Czy Tadeusz Rydzyk interweniuje w sprawie wernisażu? Do tej pory nie odezwał się na ten temat. Można więc wnioskować, że nie chce się mieszać w tę problematyczną kwestię. Zwłaszcza teraz, gdy zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, a wśród kandydatów są też tacy z „partii Rydzyka”. Wierni jednak nie przestają prosić i starają się zwrócić jego uwagę na poważny ich zdaniem problem.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz