Zginie wtedy 80 proc. ludzkości. Naukowcy mówią, kiedy czeka nas koniec świata

Ostatnie dane Światowej Organizacji Meteorologicznej są bezlitosne dla nas i dla Ziemi. I choć w tym miejscu powinno paść pytanie: „co się wydarzy?”, to jednak ważniejsze od niego wydaje się raczej pytanie o to, kiedy to nastąpi. Niestety, jak wynika z najnowszych ustaleń naukowców, apokalipsa rozpocznie się już niedługo…

Większość znawców Ziemi i jej klimatu jest zdania, że coraz gwałtowniejsze zmiany klimatu oraz pustynnienie stref doprowadzi wkrótce, bo już w końcu tego wieku, do problemów z dostępem do pożywienia i wody pitnej. To natomiast wywoła masowe migracje, a także konflikty wywołane walką o dostęp do wspomnianych dóbr.

Do niepokoju skłaniają także wahania temperatury. Jeśli dalej będzie gwałtownie rosnąć, to, jak przekonują naukowcy, nasz koniec będzie szybki i burzliwy. Jeżeli jednak jej wzrost nie będzie aż tak szybki, to część z nas przetrwa, jednak otaczająca nas rzeczywistość będzie zupełnie różna od tej dzisiejszej.

Koniec świata nastąpi już niedługo, kiedy i jak przebiegnie?

Zdaniem Lovelocka – wielkiego brytyjskiego przyrodnika, autora słynnej hipotezy „Gaia” – zmiany zaszły niestety już tak daleko, że obecnie ludzkość nie jest w stanie powstrzymać ich konsekwencji. Ostatni moment, w którym można było jeszcze coś zdziałać, minął – według przyrodnika – 30 lub nawet 40 lat temu. Na nic więc dzisiejsze wykorzystywanie odnawialnych źródeł pozyskiwania energii czy recykling.

Szacunki demograficzne przewidują, że ok. 2040 roku ludzkość będzie liczyć ok. 9 miliardów istnień. Z tego jednak – według Jamesa Lovelocka – około 80 proc. do 2100 roku zginie. Sama Ziemia przetrwa. Posiada bowiem mechanizmy pozwalające jej skutecznie przystosowywać się do różnorakich zmian. Niekorzystny klimat może więc być zabójczy wyłącznie dla organizmów ziemskich.

Koniec świata nastąpi już niedługo, kiedy i jak przebiegnie?

1

Koniec świata nastąpi już niedługo, kiedy i jak przebiegnie?

2

Źródło:fakt.pl

Share

Dodaj komentarz