Kobieta robi z ukrycia zdjęcie starszemu mężczyźnie: ujawnia w ten sposób, co kelnerka robi z jego posiłkiem

Nie raz mówi się, że w dzisiejszych czasach młodzi ludzie nie mają szacunku do starszych. Często jest w tym sporo racji – młodzież powinna bardziej doceniać tych, którzy w przeszłości walczyli o swoje kraje, i o to, jak wyglądają one obecnie.

Ale nie zawsze tak jest. Każdego dnia, wielu młodych ludzi robi miłe rzeczy, które powinny ujrzeć światło dzienne.

To jedna z takich historii. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się rozpowszechnić ten artykuł, aby o całej sprawie mogła dowiedzieć się jak największa liczba osób.

W ostatnią sobotę 18-letnia Evoni Williams stała za ladą, pracując jak zwykle na swojej zmianie w restauracji Waffle House w Houston.

Nie wahała się ani chwili

W pewnym momencie zauważyła starszego mężczyznę, który był podłączony do zbiornika z tlenem. Miał problemy z pokrojeniem swojego posiłku. Jego ręce nie były już tak sprawne, jak kiedyś, więc Evoni podeszła do niego i zaproponowała pomoc.

„Bez wahania wzięła jego talerz i zaczęła kroić znajdującą się na nim szynkę” – napisała Laura Wolf, która była świadkiem całej sytuacji.

Kobieta była tak poruszona tym zdarzeniem, że zamieściła zdjęcie na Facebooku.

1

„Może się wydawać, że to niewielki gest, ale jestem pewna, że dla niego znaczyło to naprawdę wiele” – kontynuuje Wolf.

„Cieszę się, że mogłam zobaczyć ten akt uprzejmości na początku dnia, kiedy wszystko wokół wydawało się iść nie po mojej myśli.”

Jak podają strony z wiadomościami w USA, w ciągu tygodnia zdjęcie, które uchwyciło ten drobny gest, zostało udostępnione na Facebooku ponad 40 000 razy.

Jej gest został doceniony

Co więcej, fotografia dotarła do włodarzy Texas Southern University School. Szkoła zafundowała Evoni stypendium w wysokości 16 000 $.

2

Dla dziewczyny był to gest, który zmienił jej życie. Williams skończyła liceum w maju i pracowała w Waffle House, aby zaoszczędzić pieniądze na naukę na uniwersytecie.

Evoni powiedziała, że czuje się zaszczycona, całą uwagą i wdzięcznością, które zostały jej okazane, jednak nie widzi w swoim zachowaniu niczego szczególnego.

„Nie wiedziałam, że ktoś zrobił mi zdjęcie. Dowiedziałam się o tym dopiero po kilku godzinach” – powiedziała Williams Houston Chronicle.

18-latka stwierdziła, że było dla niej oczywiste, że powinna pomóc starszemu mężczyźnie.

„Kiedy to zobaczyłam… to było coś, co zrobiłabym dla każdego.”

3

Takie historie zawsze sprawiają, że na sercu robi się nieco cieplej. Świat potrzebuje więcej tak wspaniałych ludzi jak Evoni.

To świetnie, że jej zachowanie sprawiło, iż dostała stypendium.

Źródło: pl.newsner.com

Share

Dodaj komentarz