Student zalewa się łzami po tym, jak jego rodzina nie pojawiła się na uroczystości rozdania dyplomów

Uroczystość zakończenia szkoły i rozdania dyplomów powinno świętować się ze swoją rodziną, przyjaciółmi i innymi studentami. Jedyne łzy, jakie powinny pojawiać się wówczas w oczach absolwentów, to łzy szczęścia. Po tylu latach ciężkiej pracy otrzymują wreszcie wymarzony tytuł.

Niestety w przypadku Jerica Rivasa sprawa potoczyła się inaczej. Absolwent opisał swoje rozdanie dyplomów jako dzień, w którym „mieszały się ze sobą smutek i radość”. Mimo że odbierał dyplom w obecności swoich rówieśników, jednocześnie brakowało mu w tym dniu wsparcia ze strony rodziny.

Jeric Rivas, który niedawno skończył studia na La Concepcion College w San Jose Del Monte na Filipinach zrelacjonował na Facebooku dzień rozdania dyplomów.

„Dziś, w dniu rozdania dyplomów, mieszały się we mnie uczucie smutku i radości.” – możemy przeczytać w udostępnionym przez niego poście. – „Smutek, ponieważ znów przypomniało mi się to, co stało się w podstawówce i w liceum”.

Jeric opowiedział, że kiedy był w szkole podstawowej udało mu się zostać wyróżnionym za swoje osiągnięcia. Ceremonia odznaczenia miała wyglądać tak, że członek jego rodziny miał mu podarować medal. Niestety nikt się nie pojawił. Chłopak nie wyszedł więc na scenę, aby odebrać nagrodę.

1

Niewiele później znów wydarzyła się podobna sytuacja. Tym razem Jeric poprosił rodziców swojego przyjaciela, aby podczas ceremonii zastąpili jego własnych. To było bardzo trudne, ale chciał, aby inni dowiedzieli się, że ciężko pracuje na swoje naukowe sukcesy.

Było mu trudniej, niż innym

Mimo braku wsparcia ze strony swojej rodziny, Jeric zachował pozytywne nastawienie i kontynuował naukę. Po liceum poszedł na studia. Aby uczestniczyć w zajęciach musiał wyprowadzić się z dala od domu. Żeby się utrzymać podczas nauki imał się wielu różnych prac. Musiał pracować ciężej niż większość jego rówieśników. W dodatku nie otrzymywał żadnego wsparcia ze strony swoich bliskich. Nie powstrzymało go to jednak przed ukończeniem studiów i utrzymaniem upragnionego tytułu. Na La Concepcion College Jeric ukończył kryminalistykę.

2

Wreszcie nastała chwila rozdania dyplomów. W dniu, w którym chłopak powinien cieszyć się ze swojego osiągnięcia, zalał się łzami, ponieważ jego rodzina po raz kolejny go zawiodła.

„Nagle poczułem jak po prostu zaczęły lecieć mi łzy, usiadłem z boku” – napisał – „Czułem zazdrość.”

Kiedy inni studenci z jego rocznika wchodzili na scenę, aby odebrać swoje dyplomy, Jeric martwił się, że znów będzie sam. Ale kiedy wszedł na scenę, z pomocą przyszedł mu jeden z jego profesorów. Mężczyźni uścisnęli się, a Jeric otrzymał swój dyplom w towarzystwie osoby, która go wspierała.

3

W swoim poście na Facebooku Jeric podziękował wszystkim, którzy wspierali go przez te szkolne lata, w tym swojej rodzinie.

4

Poczucie wsparcia ze strony innych ludzi jest dla wielu osób kluczowe. I to niezależnie od tego, czym się one zajmują. Mimo że rodzina Jerica nie wykazała zainteresowania we wspieraniu jego kariery akademickiej, chłopak już na samej uczelni miał szczęście natrafić na wspierających go ludzi.

Źródło: pl.newsner.com

Share

Dodaj komentarz