Trzech napastników pobiło i pocięło policjanta – życie uratował mu policyjny pies

Od wieków psy wykorzystujemy do dbania o nasze bezpieczeństwo.

Niektóre psy są hodowane właśnie w tym celu i codziennie ryzykują swoje życie, aby chronić nasze.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę funkcjonariusz Todd Frazier.

To, co zdawało się rutynową kontrolą, podejrzanego samochodu stojącego na poboczu, przerodziło się w zagrażającą życiu sytuację, która mogła skończyć się tragicznie, gdyby nie policyjny pies…

Funkcjonariusz Todd Frazier z biura szeryfa Hancock County Sheriff’s Department, w Mississippi, na co dzień współpracuje ze swoim partnerem, K9. Jest to belgijski pies pasterski Malinois, o imieniu Lucas.

Lucas to nieoceniona pomoc dla tamtejszej jednostki policji. Funkcjonariusz Frazier nigdy nie sądził jednak, że jego partner, policyjny pies, uratuje mu kiedyś życie.

Znalazł nieprzytomnego mężczyznę

Podczas rutynowego patrolu uwagę Fraziera przykuł samochodu zaparkowany w Pearlington. Był to niebieski Lincoln z przyciemnianymi szybami, zaparkowany na poboczu. Kierowca siedział sam, bez włączonych świateł.

Gdy policjant wysiadł ze swojego radiowozu, aby sprawdzić kierowcę Lincolna, zza krzaków wyłoniły się dwóch innych mężczyzn.

‘Podetną mu gardło’

Okazało się, że policjant wpadł w zasadzę. Trzech napastników pobiło go i pocięło przy pomocy nożyka do tapet.

“Powiedzieli mu, że podetną mu gardło. Ciągnęli go w kierunku lasu” – powiedział zastępca szeryfa, Don Bass, w rozmowie z USA Today.

1

Napastnicy nie zdawali sobie jednak sprawy, że Frazier nie był sam.

“Gdy ta trójka ciągnęła go do lasu, udało mu się na chwilę uwolnić rękę. Wtedy sięgnął po przycisk i zdołał otworzyć specjalne drzwi w radiowozie. W ten sposób wypuścił Lucasa” – dodał Bass.

Policyjny pies zgodnie z tym jak został wyszkolony, niezwłocznie zaatakował napastników. Lucas pogryzł przynajmniej jednego z napastników. Prawdopodobnie uratował w ten sposób życie policjanta.

“Nie wiemy ilu napastników pogryzł. Wiemy, że pogryzł, ponieważ był cały we krwi” – przekazał szeryf Ricky Adam.

2

Frazier miał ponad 6 cm ranę ciętą na czole i wiele innych urazów. Jego wierny przyjaciel, policyjny pies Lucas, także odniósł rany. Miał skręcone kolano, stracił kilka zębów i miał kilka siniaków.

Obydwaj wrócą do pełni zdrowia.

“Funkcjonariusz Frazier to świetny policjant, który zawsze poważnie traktuje swoje obowiązki. Jest także świetnym opiekunem psów. To on sam szkolił Lucasa” – powiedział szeryf Adam.

Dowiedz się więcej o całym zajściu z nagrania zamieszczonego poniżej:


Source: youtube.com

To wielkie szczęście, że ten funkcjonariusz nie był na tej służbie sam. Życzymy mu i Lucasowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Ta historia pokazuje, jak policyjny pies potrafi zaryzykować własne życie, aby ratować człowieka. Psy są niesamowite. My ludzie, możemy się od nich wiele nauczyć.

Źródło: pl.newsner.com

Share

Dodaj komentarz