Nie śmiej się z mężczyzn z pomalowanym jednym paznokciem. mają do przekazania ważną wiadomość

Nie powinno dziwić, że trendy się zmieniają. To, że kobiety tworzą coraz dziwniejsze makijaże, a mężczyźni malują brody na różne kolory, to rzeczy, które mogą szokować.

Jest jednak pewien trend, który z pozoru wydaje się dziwny, ale niesie potężne przesłanie. Jest nim pomalowany paznokieć u mężczyzny.

Czy zauważyłeś, że niektórzy mężczyźni malują jeden paznokieć?

Niezależnie czy jest to celebryta czy przeciętny facet. Taka osoba nie podąża za modą, a chce zwrócić uwagę na pewną ważną rzecz. Za pomalowanym paznokciem skrywa się bowiem kampania przeciw przemocy wobec dzieci. Jeden kolorowy paznokieć symbolizuje jedno na pięć dzieci, które jest wychowywane wśród przemocy oraz wykorzystywania seksualnego.

Wszystko zaczęło się w 2016 roku, gdy Elliot Costello, założyciel australijskiej organizacji non profit, wykonywał pracę charytatywną w wiosce w Kambodży. Spędził on mnóstwo czasu z dziećmi znajdującymi się w ośrodku. Tam poznał dziewczynkę imieniem Thea. Kiedy Thea miała 8 lat, zmarł jej ojciec. Dziewczynka trafiła do sierocińca, gdzie znęcano się nad nią psychicznie i fizycznie.

Pomimo przykrej przyszłości, Thea nadal była uśmiechnięta i na tyle życzliwa, że opowiedziała swoją historię Elliotowi. Pomalowała mężczyźnie także jeden paznokieć na swój ulubiony kolor.

Dla jednym mógłby to być zwykły miły gest, ale poruszony historią Elliot zdecydował się stworzyć kampanię, która ma zakończyć złe traktowanie dzieci na całym świecie. Jej symbolem stał się jeden pomalowany paznokieć.

Kampania ta ma inspirować innych do dzielenia się zdjęciem pomalowanego paznokcia i przekazaniem datków na organizację. Zaciekawieni znajomi z pewnością będą pytać o co chodzi z lakierem na paznokciu, a w ten sposób wieść o kampanii zacznie się rozprzestrzeniać. Przekazane datki pomagają w przeniesieniu dzieci do spokojnych ośrodków, gdzie pociechy mogą być wychowywane wolne od przemocy i wykorzystywań.

Wiele znanych osób dołączyło do kampanii.

Wśród znanych osób, którzy poparli pomysł Elliota znaleźli się m.in. Hugh Jackman, Alec Baldwin, Zac Efron czy Chris Hemsworth. Oczywiście w kampanii mogą wziąć udział też kobiety, ale nazwa „Polished Man” wzięła się stąd, że aż 90% oprawców to mężczyźni.

Dlaczego ta kampania jest taka ważna? Według statystyk UNICEF’u, w wyniku przemocy, co 7 minut ginie jeden dorastający. Co 10 sekund ktoś na świecie zgłasza znęcanie się nad dziećmi. Nawet jeśli te zgłoszenia nie kończą się na śmierci dziecka, prowadzą one do depresji, prób samobójczych, nałogów we wczesnym wieku czy problemów związanych z wychowaniem seksualnym.

Źródło:polubione.com

Share