Kiedy ta nauczycielka przykleiła piłki tenisowe do krzeseł nie spodziewała się jak zmieni się zachowanie jej uczniów

Bycie nauczycielem to bardzo wymagająca praca. Poza uczeniem dzieci podstaw naukowych często muszą się też zmagać z ich wychowaniem. Wielu nauczycieli niestety nie jest doceniana za swoją ciężką pracę.

Pewna nauczycielka z małego miasteczka w stanie Illinois w końcu została doceniona nie tylko przez swoich uczniów, ich rodziców i współpracowników, ale też przez lokalną społeczność. A to wszystko z powodu…krzesła z piłkami tenisowymi. Brzmi znajomo? Pewnie widzieliście już krzesła z nóżkami wbitymi w piłki tenisowe mające na celu zapobieganie rysowania podłogi. W tym przypadku jednak piłki znajdują się na siedzeniu!

Amy Maplethorpe, bohaterka naszego artykułu, przecięła na pół piłki tenisowe i przykleiła je do siedzenia oraz oparcia krzesła. Zabieg ten ma na celu pomóc uczniom z problemami sensorycznymi się skupić. Po wypróbowaniu krzeseł na swoich uczniach Amy zamieściła o nich notkę na Facebooku:

Siedzenia sensoryczne używane są przez uczniów mających trudność z przyswajaniem informacji. Dzieci te często nie mogą się skoncentrować, bo rozpraszają je wszystkie bodźce zewnętrzne. Piłki tenisowe na krzesłach stymulują ich ciało przez co mózg nie zwraca uwagi na resztę bodźców, usprawniają w ten sposób regulację sensoryczną i dzieci mogą się skupić na lekcji. Rozwiązanie to jest szczególnie ważne dla uczniów z autyzmem, zespołem Downa oraz ADHD.

Pierwszoklasiści, którzy wypróbowali krzesła stali się bardziej cierpliwi na lekcjach oraz lepiej wykonywali polecenia nauczycielki.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *