Po 40-godzinnym porodzie kobieta urodziła córkę. Chwilę później lekarz odkrył coś jeszcze

Jest mnóstwo sposobów, aby ogłosić swojej drugiej połówce, że zostanie rodzicem. Żona Matthew Ziesemera na przykład, podarowała mu koszulkę z napisem „Najlepszy tata na świecie”.

Po otrzymaniu takiego prezentu mężczyzna wiedział, że jego życie zmieni się na zawsze. Matthew i jego żona Nicole nie mieli jednak pojęcie, jak wielka będzie to zmiana.

1

Para wierzy, że ciążą powinna przebiegać, jak najbardziej naturalnie – jak najmniej wizyt w szpitalach, lekarstw i kontroli. Nie zdecydowali się nawet na badanie USG.

Nicole chciała urodzić w domu jedynie w asyście akuszerki. Mimo iż domowe porody stają się coraz bardziej popularne, zaledwie jedna na tysiąc kobiet decyduje się na takie rozwiązanie. Data porodu została wyznaczona na 30 stycznia.

2

Ku zaskoczeniu pary, wody płodowe odeszły kobiecie już 29 grudnia.

Ponieważ był to dopiero 36. tydzień ciąży, musieli zmienić swoje plany co do porodu. W takiej sytuacji poród domowy był bardzo ryzykowny, dlatego też Nicole musiała pojechać do szpitala.

Matthew zawiózł ją do Spectrum Health Gerber Memorial Hospital w Michigan. Miasto zostało akurat wtedy nawiedzone przez potężną śnieżycę I dlatego mężczyzna musiał najpierw długo odśnieżać auto, aby w ogóle móc wyruszyć w blisko 2-godzinną podróż.

Udało im się dotrzeć na miejsce o 4 nad ranem w piątek. Przez całą sobotę kobieta miała skurcze i dlatego też jej plan na rodzenie bez lekarstw również uległ zmianom.

– “O 11 mieliśmy kolejną kontrolę i rozwarcie cały czas miało 7 cm. To było pierwszy raz w życiu, gdy w oczach mojej żony widziałem zrezygnowanie. To mnie dobiło” – napisał Matthew na swoim Facebooku.

3

Nicole nie chciała przyjmować żadnych leków w trakcie porodu. Mąż widział, że jego żona bardzo cierpi.

– “Po obserwowaniu jak przez ostatnie 30 godzin cierpiała podczas parcia, jak ciężko oddychała, krzyczała z bólu, wiedziałem, że muszę coś zrobić. Skonsultowałem się z kilkoma osobami i z Nicole i postanowiliśmy, że Nicole przyjmie małą dawkę oksytocyny – i to przyspieszyło całą sprawę, skurcze się zwiększyły, a rozwarcie powiększyło d 10 cm.”

Po kolejnych 4 godzinach walki, Nicole otrzymała znieczulenie, aby nieco uśmierzyć ból. Po 48 godzinach od odejścia wód, 30 grudnia o 10:06 na świat przyszła córka Blakeley Faith Ziesemer.

Lekarka Megan Forshee szykowała się już do usunięcia łożyska, ale zamiast niego poczuła kolejną główkę! O 11:05 na świat przyszedł chłopiec Cade Matthew Ziesemer.

4

Nikt nie spodziewał się, że Nicole urodzi bliźniaki.

Rodzice byli dumni i szczęśliwi, ale zrozumieli, że wszystko będzie wyglądało inaczej niż sobie dotychczas wyobrażali.

– “Moja pierwsza myśl po urodzeniu drugiego dziecka? ‚O kurczę!’ Potrzebujemy drugiego łóżeczka, drugiego fotelika wszystkiego potrzebujemy podwójnie” – powiedziała Nicole.

Nikt nie spodziewał się, że Nicole urodzi bliźniaki.

Rodzice byli dumni i szczęśliwi, ale zrozumieli, że wszystko będzie wyglądało inaczej niż sobie dotychczas wyobrażali.

– “Moja pierwsza myśl po urodzeniu drugiego dziecka? ‚O kurczę!’ Potrzebujemy drugiego łóżeczka, drugiego fotelika wszystkiego potrzebujemy podwójnie” – powiedziała Nicole.

5

– “Pomimo, że jestem osobą, która lubi żyć w zgodzie z naturą, to nic nie dzieje się bez przyczyny. Z pewnością są sytuacje, w którym nie może odbyć się bez ingerencji medycznej i to właśnie była tego typy sytuacja” – napisał Matthew na Facebooku.

– “Bóg z pewnością ma wobec nas swoje plany i pokazał nam, że nie możemy wszystkiego kontrolować w naszym życiu” – dodał.

6

Obecna przy porodzie lekarka Megan Forshee nigdy wcześniej nie miała do czynienia z takim porodem.

– “Z pewnością nigdy nie zapomnę tej pary i ich dzieci” – powiedziała lekarka w rozmowie z dziennikarzami.

Czyż Cade i Blakeley nie są cudownymi maluchami?

7

To musiała być niesamowita i cudowna niespodzianka. Dzieci rozwijają się prawidłowo i mają się dobrze. Cała rodzina mogła już wrócić do domu.

Share

Dodaj komentarz