Jaki jest Twój kolor oczu? Sprawdź, co mówi o Tobie nauka

Naukowcy w końcu dowiedli, że nasz kolor oczu świadczy o konkretnych cechach osobowości! Okazuje się, że kolor tęczówki poniekąd warunkuje określone zachowania. Naukowcy ze Szwecji tłumaczą, że oko ma wiele połączeń neurologicznych z mózgiem i stąd nietypowe połączenie barwy tęczówki z charakterem. Dowiedzcie się o sobie czegoś nowego.

1. Ciemne (czarne, brązowe) oczy

Osoby o ciemnych oczach to urodzeni liderzy. Nawet jeśli nie zdają sobie z tego sprawy, inni intuicyjnie wyczuwają w nich silną osobowość. Ciemny kolor tęczówki oznacza dużą ilość melaniny w organizmie, a co za tym idzie, dużo więcej energii. Ciemnookie osoby są dość żywiołowe, a ich mózg pracuje sprawniej i szybciej. Są też nieco tajemnicze.

Co ciekawe, dowiedziono, że osoby o ciemnych oczach potrzebują mniej snu niż pozostali, ale dużo trudniej jest im wstać rano. Dodatkową cechą jest dobrze rozwinięta asertywność i… bycie przyjemnym dla otoczenia.

1

2. Oczy piwne i bursztynowe

Ten kolor oczu jest najtrudniejszy do opisania, ponieważ przybiera różne formy. Raz bardziej zbliża się ku zieleni, innym razem jest złocisty… Według naukowców ta złożoność przekłada się też na złożoną osobowość. Osoby o tym kolorze oczu są na pewno wyjątkowe, wrażliwe, dość tajemnicze. Cechuje je też niezależność i pewność siebie. Wykazują dużą spontaniczność.

Natomiast zdaniem dr Leach z Australii ten wyjątkowy kolor oczu powstał na skutek… zaburzeń wątroby i dlatego nikogo nie dziwi fakt, że osoby o piwnych oczach częściej mają problemy trawienne.

2

3. Oczy niebieskie

Ci, którzy mają niebieskie oczy, bezsprzecznie są seksowni, ale niekoniecznie rozgarnięci. Mają tendencje do marzycielstwa. Są bardzo silni wewnętrznie i potrafią znieść więcej niż osoby o innym kolorze tęczówek. Mają też mocną głowę i alkohol nie robi im specjalnej krzywdy. Naukowcy odkryli też, że pomimo pozornej otwartości są dość zamknięci w sobie.

3

4. Oczy szare

Jeśli macie szare oczy, jest z Wami taki sam problem, jak z osobami o piwnych tęczówkach – trudno Was określić. Naukowcy przypisują osobom o szarych oczach wyjątkową lojalność. Ponieważ szare oczy są odmianą niebieskich, szaroocy uchodzą za osoby odporne na ból. Potrafią się też odpowiednio zachować w każdej sytuacji.

4

4. Oczy zielone

Seksowne i tajemnicze, a także kreatywne – takie są osoby o zielonych oczach. Łączy się to z tym, iż zielonookie osoby są nieprzewidywalne i oryginalne, ale też cechuje je spokój.

To tyle na temat nauki. A jakie są Wasze obserwacje?

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz