8 zaskakujących powodów, przez które już nigdy więcej nie wylejesz zalewy po ogórkach kiszonych

Lubicie ogórki kiszone? W sumie – głupie pytanie, bo kto w tym kraju ich nie lubi? My wręcz uwielbiamy! Są niesamowicie smaczne i mogą stanowić składnik lub dodatek do wielu dań. Mało tego! Są też bardzo zdrowe, a zalewa, która zostaje po ich zjedzeniu jest naprawdę drogocennym płynem.

Jeśli zaraz po opróżnieniu słoika, wylewacie kwas z ogórków to popełniacie wielki błąd!

1. Pomaga na rozstrój żołądka

1

Woda z ogórków pomaga w zrównoważeniu pH w żołądku. Jest też świetna na mdłości, to prawdopodobnie dlatego ciężarne kobiety tak uwielbiają ogórki kiszone!

2. Pomaga zabezpieczyć żywność przed psuciem.

2

Woda z kiszonych ogórków pomaga zabezpieczyć warzywa przed zepsuciem i pozwala cieszyć się z ich dobrodziejstw nawet o kilka dni dłużej.

3. Łagodzi poparzenia

3

Sok po ogórkach koi pieczenie skóry i łagodzi swędzenie po ukąszeniach owadów. Jednak wcześniej warto na nieść na skórę delikatną warstwę kremu nawilżającego, aby zapobiec jej wysuszeniu.

4. Rozluźnia skurcze mięśni

4

Skurcze mięśni są okropne, w dodatku potrafią pojawić się tak nagle! Sok z kiszonych ogórków jest pełen potasu, który pomaga je rozluźnić. Dzięki temu świetnie pomaga także w walce z bólami menstruacyjnymi.

5. Nawóz do kwiatów

5

Potas, znajdujący się w wodzie z ogórków działa też bardzo odżywczo na rośliny doniczkowe. Dlatego płyn ten będzie świetnym zamiennikiem sztucznego nawozu.

6. Nawadnia organizm

6

W czasie treningu tracimy dużo wody, a sok z ogórków pomaga nam nawodnić organizm, dostarczając mu sporą dawkę elektrolitów. Sprawia też, że zakwasy szybciej ustępują lub w ogóle zapobiega ich występowaniu.

7. Doskonale czyści miedziane naczynia

7

Niestety, naczynia z miedzi są piękne, ale szybko niszczeją z powodu procesu utleniania się… Odrobina wody z ogórków kiszonych na gąbce szybko przywróci im ich dawny blask.

8. Pomaga stracić na wadze

8

Woda z ogórków przyśpiesza metabolizm i pomaga zmniejszyć apetyt.

Share

Dodaj komentarz