Warto spać nago, nawet w te zimne noce. Korzyści jakie z tego płyną są zdumiewające

Dobry i wystarczająco długi sen jest potrzebny każdemu z nas. Eksperci ostrzegają, że brak snu może być przyczyną wielu poważnych, a nawet zagrażających życiu dolegliwości, takich jak rak, cukrzyca czy problemy z sercem. Jeśli więc masz jakiekolwiek problemy z wypoczęciem podczas snu, zacznij od zmiany pewnych nawyków!

Ostatnie badania wykazały, że spanie nago pobudza poczucie szczęścia, obniża ciśnienie krwi, wzmacnia system odpornościowy i zmniejsza uczucie niepokoju. Krótko mówiąc, jeśli śpisz całkowicie nago, możesz poczuć się absolutnie wolny – nic Cię nie uciska, nic nie drapie i jest Ci znacznie wygodniej. Skóra w kontakcie ze skórą wiąże ze sobą takie hormony jak oksytocyna. Będziesz zatem bardziej wrażliwy na dotyk swojej partnerki, a to chyba dobrze, prawda?

Co trzecia osoba śpi nago. Eksperci zalecają takie rozwiązanie, ponieważ za sprawą mniejszej wilgotności i ciepła, jakie generujemy, zapobiegamy rozwojowi bakterii. Jeśli tylko będzie Ci chłodniej, nie ubieraj się lecz użyj dodatkowego przykrycia.

1

Oto główne powody dla których warto spać nago.

1. Komfort

Spanie nago poprawia krążenie krwi i sprawia, że podczas snu będzie Ci znacznie wygodniej. Jak donoszą wyniki badań, jest to świetnie rozwiązanie dla osób, które cierpią na bezsenność.

2. Lepszy sen

Gdy śpisz nago, śpisz o wiele lepiej! Temperatura Twojego ciała zaczyna wtedy naturalnie spadać. Jeśli natomiast jesteś ubrany w piżamę lub przykryty ciężką i grubą kołdrą, prawdopodobnie zostanie to zaburzone.

3. Wpływa pozytywnie na skórę

2

Spanie nago wpływa pozytywnie na skórę, ponieważ oddycha się jej wtedy znacznie łatwiej. Wietrzenie skóry na całym ciele, zwłaszcza w miejscach takich jak nogi, pachy i genitalia, obniża ryzyko chorób skóry, m.in. grzybicy. Tego typu choroba jest wynikiem nadmiernej potliwości.

4. Pomaga regulować hormon stresu – kortyzol

Takie rozwiązanie pomoże utrzymać temperaturę Twoje ciała na optymalnym poziomie. Jeśli jest Ci za ciepło, poziom kortyzolu wzrasta, nawet po przebudzeniu. W następstwie możesz przybrać na wadze, mieć ochotę na niezdrowe jedzenie, miewać lęki i wiele, wiele innych złych rzeczy. Krótko mówiąc, spanie nago pomoże kontrolować i regulować poziom kortyzolu.

5. Równoważy melatoninę i hormon wzrostu

3

Spanie nago reguluje poziom melatoniny i hormonu wzrostu. Zarówno jeden, jak i drugi jest odpowiedzialny za proces starzenia i niezbędny dla dobrego stanu zdrowia.

Share

Dodaj komentarz