Powód, dla którego ta kobieta włożyła sobie na noc cebulę do skarpetki, jest genialny

Być może wyda Ci się to dziwne, ale okłady z cebuli stosowane na stopę mogą pomóc Ci pozbyć się wielu rodzajów chorób.

Ten sposób jest bardzo popularny już od XVI wieku i naprawdę działa. Dzięki niemu możesz zmniejszyć gorączkę, zwalczyć przeziębienie i oczyścić ciało – wystarczy, że włożysz kawałek cebuli do skarpetki na noc.

Cebula ma wiele właściwości leczniczych, a to za sprawą bogactwa swoich składników, dzięki którym ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne.

Azjaci od dawna wiedzieli, że stopa odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu i jest silnym oraz bezpośrednim punktem dostępu do wielu narządów wewnętrznych w naszym organizmie. W Twoich stopach znajduje się ponad 7000 zakończeń nerwowych. Pewne punkty na stopach są bezpośrednio związane z innymi miejscami w ciele, np. z mózgiem, wątrobą, czy sercem.

Skarpetka z cebulą

Jeśli włożysz na noc do skarpetki plasterek cebuli, zniszczy on bakterie, zarazki i patogeny wirusowe w ciele, dzięki czemu wyleczy przeziębienie i grypę. Choć może to się wydać dziwne, w ten sposób pozbędziemy się także śmierdzącego zapachu stóp, ponieważ wszystkie toksyny zostaną usunięte.

Możesz też spróbować owinąć stopę z cebulą folią, a dopiero na taki opatrunek nałożyć skarpetkę. Dzięki temu cebula nie będzie się przesuwać, a efekt prozdrowotny będzie taki sam.

1

Obrzmiałe węzły chłonne wskazują na istnienie w ciele infekcji. Według dr Lauren Feder, autorki książki „Naturalna opieka nad niemowlęciem i małym dzieckiem”, skarpetki z cebulą stanowią świetną pomoc w wielu chorobach, w tym przy opuchniętych węzłach chłonnych.

– Poza umiejętnością leczenia przeziębień, cebula może być też stosowana na bóle uszu, ząbkowanie i infekcje pęcherza.

Metoda ta została już wypróbowana przez wiele osób i wszystkie one ręczą za jej skuteczność. Co więcej, może także być stosowana również w przypadku małych dzieci, nie tylko dorosłych.

Warto zadbać o swoje zdrowie, wypróbować ten sposób i dzięki niemu wzmocnić swój układ odpornościowy!

Share

Dodaj komentarz