Planujesz rzucić palenie, ale boisz się, że nie dasz rady? Ta roślina zabija nikotynowy głód i pomaga zwalczać nadwagę

Palenie to bardzo szkodliwy i ciężki do rzucenia nałóg. Nikotyna silnie uzależnia, a im więcej się pali, tym większy jest głód.

Kiedy palacze przestaną przyjmować nikotynę odczuwają ogromny dyskomfort oraz objawy odstawienia. O ile fizyczne objawy ustępują po około tygodniu, psychiczne uzależnienie leczy się dużo dłużej.

1

Najnowsze badania wykonane przez niemieckich naukowców wykazują, że przyjmowanie stewii zdecydowanie sprzyja odstawieniu alkoholu i papierosów!

Stewia należy do rodziny astrowatych i pochodzi z Paragwaju. Od dawna jest używana jako naturalny słodzik. Roślina blokuje sygnały wysyłane do mózgu odpowiedzialne za głód nikotynowy i alkoholowy. Dlatego właśnie, rzucając palenie, zaleca się używania kropel ze stewii. Gdy poczujesz ochotę na papierosa po prostu wyciśnij kilka kropli na język. Stewię można kupić w formie kropelek lub proszku. Przejdź na następną stronę, żeby dowiedzieć się jakie inne właściwości ma ta roślina oraz jak można ją wyhodować w domu.

Stewia pomaga przy nadciśnieniu, cukrzycy oraz nadwadze. Odżywia skórę oraz poprawia jędrność, leczy trądzik oraz zapalenia skóry.

2

Stewia lubi wysokie temperatury i słońce. Posadź roślinę w donicy o średnicy około 30 centymetrów. Ustaw donicę w słońcu i podlewaj gdy zauważysz, że ziemia jest sucha. Ziemia nie powinna być twarda i zbita, a raczej „luźna”, powinna również dobrze odprowadzać wodę. Stewię sadzi się na wiosnę, a żeby zapobiec wyschnięciu, w lato zaleca się ściółkowanie. Roślina może urosnąć nawet do metra wysokości.

3

Na jesieni liście stewii są najsłodsze. Zaleca się zbieranie ich przed zakwitnięciem rośliny. Kwiaty się odcina, żeby pobudzić wzrost nowych liści. Zebrane, po usunięciu ogonków, powinno się ususzyć i zetrzeć w moździerzu. Naturalny słodzik gotowy!

Share

Dodaj komentarz