Majka Jeżowska murem za nauczycielami. Powiedziała to, co myślą miliony Polaków

Majka Jeżowska to kolejna celebrytka, która w ostatnich dniach wykazuje wsparcie dla strajku przeprowadzanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W mocnych słowach powiedziała, co na ten temat myśli.

Majka Jeżowska od wielu lat znana jest polskiemu społeczeństwu. Jej kariera rozwijała się przede wszystkim pod koniec XX wieku, a śpiewane przez nią piosenki zna niemal każdy. Artystka od pewnego czasu wycofała się z życia publicznego, ograniczając się do mediów społecznościowych. Jednakże tym razem postanowiła zabrać głos w sprawie, która w ostatnim czasie jest numerem jeden w większości mediów.

Strajk nauczycieli jest mocno kontrowersyjnym tematem. Sami nauczyciele są podzieleni co do tego, czy powinni brać w nim udział. Jednak celebryci nie mają takiego dylematu i mogą w dużo bardziej otwartych słowach wypowiadać się na ten temat. Majka Jeżowska, jako osoba tworząca piosenki dla dzieci została zapytana przez jeden z portali internetowych, co sądzi o tej sytuacji. Jej odpowiedź jest jednoznaczna.

Majka Jeżowska popiera strajk

– To nie może być tak, że człowiek studiuje, przygotowuje się do pracy, oddaje, poświęca, angażuje, a potem musi kombinować, żeby skleić koniec z końcem – mówiła artystka dla „Wideoportalu”.

Postanowiła także wystosować pewien apel:

– Patrzę z wielką radością na pełne pasji nauczycielki, bo są to głównie kobiety. Naprawdę dbają o te dzieciaki, znają je po imieniu, angażują się, opiekują. Ja ze sceny często mówię: dziewczyny, jestem z wami, podziwiam was, pełen szacunek (…) To jest codzienna praca, dzień po dniu, przez cały rok. Szanujmy nauczycieli i bądźmy im wdzięczny za to, co robią – powiedziała Majka Jeżowska „Wideoportalowi”.

Wielu internautów pospieszyło z komentarzami do tej wypowiedzi. Ich zdaniem słowa artystki bardzo łanie brzmią i trudno się z nimi nie zgodzić, jednak odnoszą się tylko do małych dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Przypominają także, że niektórzy nauczyciele zagrozili nie dopuszczeniem do egzaminów swoich uczniów, co mocno kłóci się z obrazem, przedstawionym przez piosenkarkę. Niemniej jednak te pozytywne słowa zostały bardzo dobrze odebrane, pomimo zarzutów że tak naprawdę niewiele z nich wynika.

Strajk nauczycieli nadal trwa, a kolejny celebryci uznają za stosowne zająć stanowisko po którejś ze stron. Wszystko wskazuje na to, że porozumienie nie nastąpi zbyt prędko.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz