Od kiedy pije dziennie, szklankę tego napoju moja wątroba jest jak nowa, a mój lekarz nie może w to uwierzyć

W obecnych czasach ciężko znaleźć czas na zdrowe gotowanie. Brak czasu jest głównym powodem, przez który decydujemy się na rozwiązania szybkie, ale zazwyczaj niezbyt zdrowe.

Jemy więc produkty sztuczne i mocno przetworzoną żywność, która nie zawiera składników odżywczych tak potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Prawda jest taka, że nawet kupując w marketach owoce i warzywa, które nie są organiczne, faszerujemy się mnóstwem pestycydów.

1

Nie trzeba chyba wspominać, jak bardzo żywność przetworzona jest wyniszczająca dla naszego organizmu i szkodliwa dla wątroby, która jest organem zajmującym się oczyszczaniem ciała z toksyn.

Lekarze twierdzą, że oczyszczanie wątroby to proces, który każdy z nas powinien przeprowadzać od czasu do czasu. W trakcie takiej kuracji nie tylko eliminujemy szkodliwe substancje, które zalegają w wątrobie, ale także tworzymy środowisko optymalne do przyswajania białek i ich syntezy. Detoksykacja wątroby nie tylko pobudza ją do pracy, ale także polepsza jej ogólną kondycję.

Korzystając z przepisu, który znajdziecie poniżej, nie tylko będziecie mogli przeprowadzić oczyszczanie wątroby w swoim domu, ale także znacznie polepszycie jej funkcjonowanie. Należy jednak pamiętać, że najważniejszym czynnikiem, który wpływa na stan tego organu jest nasza dieta. Aby zapewnić mu jak najlepsze warunki do pracy, należy z pożywieniem dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Właśnie dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na jakość produktów, które kupujemy i jemy.

2

Jest to o tyle ważne, że jeśli nasza wątroba jest chora, objawy możemy zauważyć dopiero w późnym stadium, a wtedy leczenie może być bardzo ciężkie, a nawet niemożliwe. Dlatego też warto od czasu do czasu przeprowadzić oczyszczanie wątroby.

Poniższy przepis, który na to pozwala, składa się z ogólnodostępnych i tanich składników. Kupisz je w prawie każdym sklepie spożywczym.

Składniki:

  • 1 litr wody
  • miód dla smaku
  • sok pomarańczowy
  • garść świeżych liści mięty
  • sok z cytryny – zetrzyj również skórkę

Sposób przygotowania:

Zagotuj wodę i dodaj do niej liście mięty. Pozostaw wywar na małym ogniu jeszcze przez około 5 minut. Po tym czasie zdejmij go z ognia i zostaw do ochłodzenia. Dodaj sok z pomarańczy, sok z cytryny i startą skórkę. Na koniec dodaj miodu dla smaku.

Ten napój nie tylko oczyści Twoją wątrobę, ale także polepszy trawienie. Należy go pić na zimno lub gorąco każdego dnia.


Source: youtube.com

Share

Dodaj komentarz