Najpopularniejszy olej na świecie, który nadaje się nie tylko do jedzenia, to olej kokosowy

Ma najwięcej właściwości, które sprzyjają urodzie i zdrowiu.

W przeszłości ten rodzaj oleju był uważany za wroga numer 1 dla wszystkich osób ciepiących na nadciśnienie i choroby serca. Na szczęście mit tłuszczy nasyconych pomógł ludziom zaakceptować ten składnik jako niezbędny element zdrowej diety i najlepsze lekarstwo na wiele problemów zdrowotnych.

1

Oto kilka powodów, dla których warto włączyć olej kokosowy do swojej codziennej diety:

1. Olej kokosowy przeciwdziała cellulitowi

Cellulit to problem niemal każdej kobiety. Większość kobiet nie lubi tworzącej się na ich udach skórki pomarańczowej. Olej kokosowy jest świetnym panaceum na ten problem, wystarczy, że przygotujesz z niego prostą śmietankę. Potrzebujesz tylko dwóch składników: oleju kokosowego i miodu. Wymieszaj je razem i nakładaj na skórę co wieczór przed snem. Stosuj przez kilka tygodni, a zobaczysz, ze cellulit zacznie znikać.

2. Odżywia skórę przez noc

Stosowanie oleju kokosowego na noc sprawi, że skóra będzie zdrowa i świetnie odżywiona. Jego składniki głęboko wnikają w skórę, docierając do jej najgłębszych warstw, dzięki czemu nadają jej miękkość, elastyczność i piękno.

3. Żylaki

Jeśli cierpisz na żylaki, musisz koniecznie stosować codzienny masaż nóg olejem kokosowym. Ta metoda najlepiej usuwa żylaki i zapobiega powstawaniu nowych.

4. Zmiękcza skórki

Olej kokosowy świetnie nadaje się do wykonania manicure, ponieważ doskonale zmiękcza stwardniałe skórki wokół paznokci. Wcieraj go w palce codziennie.

5. Uczyni rzęsy długimi i gęstymi

To idealne rozwiązanie dla kobiet, które często noszą makijaż. Nakładaj co noc na rzęsy odrobinę oleju kokosowego, a po niedługim czasie zauważysz, że Twoje rzęsy stają się dłuższe i gęstsze.

6. Krem do golenia bez chemikaliów

Gdy wybieramy krem do golenia, liczy się nie tylko cena, ale i skład. Olej kokosowy jest najlepszym naturalnym rozwiązaniem do golenia pach oraz innych części ciała. Nie tylko ochroni skórę przed podrażnieniami, ale również pozostawi ją miękką i nawodnioną, a wszystko to za cenę dużo niższą niż przy użyciu zwykłego kremu do golenia.

7. Kokosowy krem do rąk

Skoro wiemy już o łagodzących i odżywczych właściwościach oleju kokosowego, łatwo się domyślić, że będzie on też świetnie służył naszym dłoniom. Zacznij więc stosować go jako krem do rąk, a szybko zauważysz różnicę.

Źródło: lolmania.eu

Share

Dodaj komentarz