Zobacz, co dzieje się z Twoim ciałem, jeżeli codziennie jesz płatki owsiane

Mówi się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem. Z pewnością daje nam energię do wypełniania naszych obowiązków w ciągu dnia. Jednak wiele osób nie wie, że płatki owsiane są jednym z najlepszych możliwych elementów śniadania. Nie tylko pomagają spalać tłuszcz, ale zapobiegają tez problemom z układem krążenia.

1

Ale nie są to jedyne korzyści płynące z jedzenia płatków owsianych. Oto 10 kolejnych powodów, dla których warto włączyć je do swojej diety!

1. Poziom cukru we krwi

Płatki owsiane są bogatym źródłem błonnika pokarmowego zwanego betaglukanem, który potrafi obniżać zwiększone poziomy cholesterolu i zapewnia równy poziom cukru oraz insuliny we krwi. Jest to szczególnie istotne dla diabetyków, którzy muszą bardzo uważać na poziomy cukru we krwi.

2. Zapobieganie rakowi

W USA przeprowadzono serię badań, które wykazały, że płatki owsiane zawierają fitochemikalia zmniejszające aż o 10% prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi oraz jelita grubego.

2

3. Utrata wagi

Płatki owsiane są doskonałym sposobem na zrzucenie nadmiarowych kilogramów, gdy je się je na pusty żołądek – na przykład na śniadanie.

4. Energia

Energia z płatków owsianych uwalnia się stopniowo, więc zapewniają one energię do działania na wiele godzin.

5. Na choroby serca

Według badania opisanego przez Frisk Sport spożywanie płatków owsianych zmniejsza o 9% ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia.

3

6. Białko

Około ośmiu łyżek płatków owsianych zaspokaja 15% dziennego zapotrzebowania na białko.

7. Tarczyca

Płatki owsiane zawierają jod zapewniający prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, która z kolei reguluje hormony, wpływa na metabolizm i produkcję białka w organizmie.

4

8. Trawienie

Płatki owsiane są bogate w błonnik, który nie tylko sprawia, że dłużej czujesz się najedzony, ale też zapobiega zaparciom. Zaleca się jedzenie około 20-40g błonnika dziennie, a według Poradnika Zdrowie porcja płatków zawiera 1/5 tej dawki.

9. Osteoporoza

Z uwagi na zawartość wapnia, płatki owsiane zapobiegają też osteoporozie. Z tego powodu są świetne dla dorastających dzieci!

10. Układ nerwowy

Płatki owsiane zawierają witaminę B, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

5

A Ty co zjesz na śniadanie? Może płatki owsiane? ?

Źródło:lolmania.eu

Share

Dodaj komentarz