Najzdrowsze warzywo na świecie. Ta roślina jest naturalną alternatywą dla antybiotyków, chemioterapii i betablokerów

Rukiew wodna to prawdziwe super-warzywo. Niestety niewielu z nas wykorzystuje jej cudowne właściwości w życiu codziennym. A szkoda! Jak poznasz jej medyczne właściwości szybko zmienisz przyzwyczajenia!

Rukiew wodna (Nasturtium officinale), inaczej rzeżucha wodna, to roślina należąca do rodziny kapustowatych, której właściwości lecznicze są znane od starożytności. W medycynie ludowej jest stosowana w leczeniu zaparć, zaburzeniach pracy wątroby i kaszlu. Posiada ona 17 różnych składników odżywczych, które mają właściwości lecznicze. Wspomagają one organizm nawet z walce z nowotworem. Jednym z tych składników jest witamina K, która zwiększa krzepliwość krwi, wzmacnia kości i pracę mózgu. Włączenie rukwi wodnej do jadłospisu może uchronić przed rozwojem raka. Takiego zdania są brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Ulster. Wszystko dzięki substancjom o nazwie izotiocyjaniany, które odpowiadają za charakterystyczny smak rukwi. Zdaniem badaczy izotiocyjaniany hamują namnażanie komórek rakowych w guzach, a także chronią przed nawrotem nowotworu.

1

Kolejnymi organami, które zyskają na spożyciu rukwi są oczy i skóra. Rukiew wodna opóźnia proces starzenia się skóry, a nawet pozwala cofnąć niektóre zmiany skórne. Swoje odmładzające właściwości zawdzięcza beta-karotenowi, który walczy z wolnymi rodnikami, mogącymi przyczyniać się do niszczenia komórek skóry. Dodatkowo zawiera dwa inne antyoksydanty – witaminę C i E, czyli witaminę młodości – które również zbawiennie wpływają na wygląd i zdrowie skóry.

2

Jakby tego było mało rukiew jest też bogata w minerały i metale takie jak miedź, wapno, potas, magnez, mangan i fosfor. Potas reguluje ciśnienie i wspomaga pracę serca. Wapno jest ważnym budulcem kości i zębów. Dodatkowo rukiew zwalcza objawy przeziębienia, infekcji dziąseł oraz układu moczowego. Zamiast od razu faszerować się antybiotykami najpierw spróbuj wprowadzić do swojej diety rukiew wodną. Szybko poczujesz różnicę!

3

Jak widzicie aż głupio nie spróbować. Nie dość, że jest to tania i smaczna roślina to jeszcze zdrowa!

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz