Woda utleniona nie tylko świetnie odkaża rany. Ma też wiele innych zastosowań, które warto znać

Każdy dobrze wie, że woda utleniona służy do odkażania ran. Jednak ma ona znacznie więcej zastosowań, które można wykorzystać w najróżniejszych sytuacjach.

1

Woda utleniona i ciało:

#1. Leczenie infekcji bakteryjnych i wirusowych

Jeżeli czujesz, że zaczyna Cię łapać jakaś infekcja, wkrop do każdego ucha trzy krople wody utlenionej, odczekaj kilka minut, po czym przechyl głowę, by płyn mógł spłynąć. Ten sposób działa zarówno w przypadku infekcji bakteryjnej jak i wirusowej.

#2. Higiena jamy ustnej

Z uwagi na swój skład, woda utleniona świetnie niszczy także zarazki w jamie ustnej. Wystarczy dodać dwie niewielkie nakrętki wody utlenionej do letniej wody i wypłukać tym usta.

#3. Wybielanie zębów

Woda utleniona to również sposób na domowe wybielanie zębów. Wymieszaj jedną stołową łyżkę wody utlenionej z dwoma łyżkami zwykłej wody i płucz takim roztworem zęby przez około minutę. Taki zabieg można powtarzać tylko trzy razy w tygodniu.

1

#4. Rozjaśnianie włosów

Niewielka ilość wody utlenionej można wymieszać ze zwykła wodą i następnie delikatnie spryskać nią włosy. Po kilku takich zabiegach zauważysz, że twoje włosy staną się zdecydowanie jaśniejsze.

#5. Ból zęba

Na ból zęba dobrze jest zmieszać łyżeczkę wody utlenionej z olejem kokosowym, a następnie nanieść na bolące miejsce.

2

#6. Gładka skóra

Jeżeli zmagasz się z uporczywym trądzikiem lub nieestetycznymi przebarwieniami, skuteczniejszym i tańszym rozwiązaniem niż tonik jest sięgnięcie po wodę utlenioną. Wystarczy przemyć twarz wodą utlenioną, a następnie porządnie spłukać.

#7. Czyszczenie uszu

Od dziś w mig rozwiążesz problem nadmiaru woskowiny gromadzącej się w uszach. Wystarczy, że wkropisz dwie krople wody utlenionej do ucha po czym dodasz dwie krople oliwy z oliwek. Odczekaj 3-4 minuty, by woskowina rozpuściła się i wraz z mieszanką wypłynęła z ucha.

3

#8. Miękka skóra stóp

Aby zachować miękką skórę stóp, dobrze jest raz na jakiś czas przez pół godziny moczyć nogi w zwykłej wodzie, z dodatkiem połowy szklanki wody utlenionej.

3

Zastosowanie wody utlenionej w domu:

#1. Odkaź szczoteczki do zębów

Dobrze jest raz na jakiś czas zamoczyć szczoteczki do zębów w czystej wodzie utlenionej i pozostawić przez godzinę. W ten sposób pozbędziesz się bakterii, które je zasiedlają.

#2. Odplamianie

Nie od dziś także wiadomo, że woda utleniona doskonale radzi z plamami, często jest więc stosowana w wielu domach, jako tradycyjny i nieco tańszy odplamiacz.

4

#3. Usuń brzydkie zapachy

Jeżeli ubrania przeszły nieprzyjemnym zapachem, odświeżysz je dzięki namoczeniu w wodzie utlenionej z dodatkiem octu. W ten sposób poradzisz sobie nawet z brzydkimi zapachami pozostawionymi przez domowe zwierzaki.

#4. Czyszczenie pudełek na żywność

Pojemniki, które służą nam do przechowywania żywności mogą stać się po pewnym czasie siedliskiem bakterii. Warto więc raz na jakiś czas przemyć je w mieszance zwykłej wody z dodatkiem odrobiny wody utlenionej.

#5. Mycie toalety

Domowym sposobem na utrzymanie czystości, jest zmieszanie miski wody ze szklanką wody utlenionej, a następnie zalanie tym toalety i pozostawienie jej na pół godziny. W ten sposób nie tylko ją odkazisz, ale także sprawisz, że będzie błyszczeć jak nowa.

5

#6. Odkaź deskę do krojenia

Także deska do krojenia, może gromadzić groźne dla zdrowia zarazki. Aby się ich pozbyć, wystarczy mieszanką wody i wody utlenionej spryskać deskę i pozostawić na kwadrans.

#7. Mycie lodówki

Połączenie zwykłej kranówki, wody utlenionej i octu to doskonałe rozwiązanie, by uporać się nie tylko z brzydkim zapachem panującym w lodówce, ale przede wszystkim by pozbyć się bakterii.

#8. Odkaź zabawki dla dziecka

Rozcieńcz zwykła wodę utlenioną, i umyj tym zabawki dla dziecka, aby je porządnie zdezynfekować.

6

#9. Wymyj przypalone garnki

Przypalone garnki
Wszyscy wiemy jak uciążliwe jest szorowanie przypalonych garnków. Aby ułatwić sobie to zadanie, zmieszaj sodę oczyszczoną z wodą utlenioną. Tak powstała pastę nałóż na dwadzieścia minut, a zobaczysz zaskakujące rezultaty.

Zobacz, o jak wielu zastosowaniach wody utlenionej po prostu nie wiedziałeś. Dzięki kilku prostym trikom, możesz utrzymać dom w czystości, bez groźnych bakterii i zarazków, które mogą prowadzić do licznych chorób.

źródło:lolmania.eu

Share

Dodaj komentarz