Olejek rycynowy kosztuje grosze, a potrafi zdziałać cuda. Oto, dlaczego powinnaś go używać

Olej rycynowy pozyskiwany z nasion drzewa rącznika pospolitego to prawdziwe panaceum na różne dolegliwości. Liściaste rośliny o różowych owocach służą jednym do ozdoby, drudzy szukają w nich cennych właściwości. A o to nie było łatwo, bo rącznik pospolity jest rośliną trującą, produkującą toksyczną rycynę. Dopiero jej odpowiednia obróbka pozwala pozbyć się szkodliwych substancji. Olejek rycynowy jest bogaty w różne związki aktywne korzystne dla naszego zdrowia i urody. Przekonaj się na własnej skórze jakie są właściwości olejku rycynowego.

NA ZAPARCIA

1

Już od starożytności używany był w pomocy przeciw zaparciom. Wystarczy wypić łyżeczkę, a już po 3 godzinach możesz spodziewać się efektu przeczyszczenia.

NA SKÓRĘ

2

Olejek pobudza krążenie, pomaga w pozbyciu się toksyn, a także zwalcza bakterie oraz wirusy i przyspiesza gojenie się ran i owrzodzeń. Wystarczy kilka kropel dodać do ulubionego kremu lub maśći.

NA PAZNOKCIE

3

Olej rycynowy jest świetny w nawilżaniu, wzmacnianiu i nabłyszczaniu paznokci oraz skórek i całych dłoni. Jeśli mamy problem z suchością i szorstkością dłoni na skutek działania detergentów czy pogody, także nasze paznokcie nie są w dobrej kondycji. Pomoże im kąpiel rycynowa. Do ciepłej wody wpuśćmy kilka kropel olejku rycynowego i wymoczmy w nim dłonie. Następnie nałóżmy odżywczy krem lub balsam. Olejek rycynowy możemy nakładać także bezpośrednio na przesuszone skórki. Pamiętajmy tylko, by dokładnie go zmyć po użyciu, bo jest niezwykle tłusty i łatwo poplamić nim pościel czy ubranie. Olejek rycynowy znajdziemy także w produktach do skórek i paznokci.

NA WŁOSY

4

Olejek poprawia kondycję włosów a nawet przyspiesza ich wzrost. W skórę głowy należy wsmarować olejek, a po kilku godzinach umyć dokładnie głowę. Taki zabieg można robić 2 razy w tygodniu.

NA BRWI I RZĘSY

5

Olejek pomaga przy wzroście którtkim i rzadkim rzęsom i brwiom. Jedyne co musisz robić to przed spaniem wetrzeć olejek w brwi i rzęsy a juz po mięsiącu zobaczysz ogromną różnicę. Olejek również przyciemnia włoski więc po dłuższym czasie używania nie będziesz musiała tak często robić henny.

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share

Dodaj komentarz