Idealne ciasto na pizzę. Gdy poznasz ten przepis, Twoja ulubiona pizzeria straci klienta

Pizzerie na stałe zagościły wśród popularnych i lubianych przez Polaków potraw. W dzisiejszych czasach zamówienie pizzy na telefon nie stanowi żadnego problemu, jednak o ile przyjemniej zjeść pyszną pizzę zrobiona własnoręcznie w domu? To prostsze niż mogłoby się wydawać. Z tym przepisem uda się każda pizza, a co więcej jej przygotowanie nie wymaga wiele pracy.

Będziesz potrzebować:

340 g mąki,
250 ml letniej wody,
2 łyżeczki oliwy,
1 łyżeczka cukru,
1,5 łyżeczki soli,
5 g drożdży

1/3

Przygotowanie:
W ciepłej wodzie rozpuść drożdże i odstaw je na 10 minut. W naczyniu wymieszaj mąkę z solą i cukrem, a następnie dodaj rozczyn. Wyrabiaj ciasto przez kilka minut, podsypując je mąką, aż będzie gładkie i elastyczne. Następnie pozostaw je przez 10 minut w ciepłym miejscu.

2/3

Po upływie tego czasu ponownie wyrób ciasto, dodając do niego oliwę. Podziel je na porcje, przykryj i odstaw na 45 minut, aby wyrosło przynajmniej dwa razy większe.

Piekarnik nagrzej do temperatury 230 stopni. Na podsypanym mąką blacie rozwałkuj każdą porcję na krążki o średnicy ok. 30 cm. Nałóż na ciasto ulubione dodatki i piecz przez 10-15 minut.

Smacznego!

3/3

Smak i zapach takiej własnoręcznie zrobionej pizzy nie ma sobie równych. Zapisz ten przepis i nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi.

Share

Dodaj komentarz