Broń na komary. 11 prostych środków odstraszających komary w każdej kuchni

Lato to piękny wakacyjny czas, gdzie większość dnia, a nawet wieczory spędzamy na zewnątrz na świeżym powietrzu. Wtedy jedyną i największą zmorą są dla nas komary, które potrafią zepsuć nawet najlepszą imprezę.
Jest na to jednak sposób… naturalny… oto 11 zapachów, dzięki którym pozbędziemy się intruzów.

1.Wanilia

Proszek wanilii można zmieszać z wodą i spryskać nim ciało, ale także mozna wymieszać sproszkowaną wanilię z balsamem dla dzieci w stosunku 1 do 10.

2. Olejki eteryczne z anyżu, goździków, bazylii i eukaliptusa.

10 kropli jednego z wymienionych olejków wystarczy na szklankę wody. Należy mieszanką spryskać coś ciepłego, np lampę. Można też namoczyć w roztworze ściereczkę i umieścić ją n a parapecie.

3. Czarny bez

Kwiaty bzu mają silny zapach, którego komary n ie znoszą. Wystarczy mały bukiecik umieścić w wazonie z wodą, jednak nie blisko łóżka, bo mogą zakłócać sen.

4.Goździki

Na jedną szklankę wody należy wsypać 5 g goździków i je zagotować. 10 kropli naparu należy zmieszać z dowolnymi perfumami. Po spryskaniu sie nimi jesteś bezpieczna od komarów.

5. Gałązki jałowca.

Jeżeli zamierzasz robić ognisko, to warto wrzucić do niego kilka gałązek jałowca. Żaden komar się nie zbliży.

6.Olej z drzewa cedrowego

Ten zapach dusi komary i inne owady a nawet domowe robale.

7. Napar szałwii

Skórę wystarczy przetrzeć naparem z szałwii, a żaden owad nie będzie miał odwagi do Ciebie podlecieć.

8.Pyretrum

Pyretrum to nic innego jak naturalny pestycyd ze sproszkowanych koszyków kwiatowych np, rumianku polnego. Poraża układ nerwowy i mięśniowy owadów. Wystarczy suszone rosliny wraz z łodygami porozkładać wokół domu.

9.Trawa pszeniczna

Korzenie pszenicy już w starożytności były używane do walki z komarami. Garść korzeni pszenicy należy posiekać, zalać 1 litrem wody i zagotować 3 razy aż woda będzie żółta. Potem wystarczy się spryskać wywarem i komar nie podleci.

10. Liście bazylii

Świeże posiekane zioła można w pojemniczkach porozstawiać po domu albo natrzeć nimi skórę.

11.Olej słonecznikowy, szampon i ocet.

Powyższe składniki należy zmieszać ze sobą w równych ilościach i natrzeć nimi skórę, lub postaw w pokoju. Bezpieczne nawet dla małych dzieci.

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share