Chcesz rzucić palenie. Ta roślina błyskawicznie zabije głód nikotyny i pomoże Ci uwolnić się od nałogu

Bez wątpienia każdy z nas wie, że palenie papierosów jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Jednak jak przyznają sami palacze, jednym z największych wyzwań jest zerwanie z nikotynowym nałogiem. Jak trudne jest to zadanie, wiedzą tylko Ci, którzy choć raz próbowali rzucić palenie.

Problemem jest zawarta w tytoniu nikotyna. To ona powoduje, że ciągnie nas do papierosa. Jest niezwykle uzależniająca i sprawia, że organizm wciąż prosi o więcej. Tak więc, im więcej palisz, tym więcej nikotyny potrzebuje Twój organizm.

Gdy postanawiasz rzucić palenie i rezygnujesz z papierosów, wówczas możesz zacząć odczuwać tak mocny dyskomfort, że za jednego papierosa wręcz dałbyś się pokroić. To właśnie jest faza odstawienia. Powrót do życia bez nikotyny jest nie tylko bardzo trudny i czasochłonny, ale wymaga także ogromnych pokładów silnej woli. Choć od fizycznych objawów odstawienia uwolnisz się w ciągu tygodnia, to psychiczne pragnienie będzie nawracać jeszcze przez długi czas, próbując skusić Cię na „jednego”.

Jeśli chcesz raz na zawsze rzucić palenie, rozważ użycie Stewii.

1

Badania przeprowadzone niedawno w Niemczech wykazały, że stewia może wspomóc organizm w walce z nałogiem i to zarówno nikotynowym jak i alkoholowym. Stewia jest rośliną z rodziny chryzantem, w warunkach naturalnych występuje w Paragwaju i Brazylii, ale jest uprawiana na całym świecie. Od dawna stosuje się ją jako środek słodzący.

Na czym polega jej wyjątkowe działanie? Okazuje się, że stewia blokuje sygnały związane z pragnieniem nikotyny, a także alkoholu, które są wysyłane do mózgu. W ten sposób roślina ta powoduje, że nie odczuwasz głodu wynikającego z nałogu.

Jeśli próbujesz rzucić palenie, kilka kropli stewii pomoże Ci skutecznie stawić czoła uzależnieniu. Stosuj je bezpośrednio na język, gdy tylko najdzie Cię ochota na dymka. Ta sztuczka ma natychmiastowe działanie i zmniejsza głód.

2

Szukaj stewii w postaci sproszkowanej lub ciekłej. Jest ona dostępna w supermarketach i sklepach ze zdrową żywnością.

Ale prozdrowotne właściwości stewii nie kończą się tylko na zwalczaniu uzależnień. Ta roślina ma także inne cenne zalety: ma działanie antybakteryjnie i przeciwgrzybicze, redukuje nadciśnienie oraz pomaga w cukrzycy typu 2. Stewię można także stosować zewnętrznie, w postaci maseczek (na wypryski i trądzik), łagodzenia zmarszczek oraz odmładzania skóry.

Share

Dodaj komentarz