5 produktów, które poważnie osłabiają serce. Tego należy unikać

Powszechnie wiadomo, że pewne jedzenie nie jest zdrowe – mowa o fast foodach, napojach gazowanych czy daniach smażonych w głębokim oleju. Nie każdy jednak wie, że nie można często sięgać po jeszcze inne produkty, takie jak np. żółty ser.

Poniżej znajdziecie listę pięciu produktów, których należy jeść jak najmniej:

1. Żółty ser

Jest pyszny i wielu z nas nie wyobraża sobie kanapek bez sera, ale niestety nawet najmniejszy plasterek to dużo zbędnego tłuszczu. Dodatkowo ser jest przetwarzany i dodaje się do niego roślinny kolorant.

Tłuszcz zatyka ściany żył, więc krew wolniej krąży, co ostatecznie ma zły wpływ na serce i prowadzi do poważnych chorób takich jak miażdżyca.

2. Napoje gazowane typu light

Coca-cola light i inne napoje tego typu cieszą się dużą popularnością, ponieważ w teorii zawierają mało kalorii. W praktyce jednak słodziki osłabiają serce. Zamiast sięgać po kolejną puszkę niezdrowej chemii, lepiej po prostu napić się wody, która ma zbawienny wpływ na układ krążenia.

3. Batoniki energetyczne

Gdy spada energia, wielu z nas sięga po batoniki energetyczne. Niestety, nawet te teoretycznie zdrowe, zrobione z musli, zawierają bardzo dużo tłuszczów hydrogenizowanych, czyli tych, od których tyjemy i które osłabiają serce.

4. Margaryna

I ponownie – margaryna to źródło tłuszczu hydrogenizowanego. Dodatkowo margarynę szpikuje się chemią utrzymującą ją w świeżości przez długi czas. Codzienne jedzenie margaryny to dla serca bomba z opóźnionym zapłonem.

5. Produkty z puszki

W tym przypadku głównym odpowiedzialnym za zły stan serca jest butylowany hydroksyanizol stosowany jako konserwant, który nie dość, że działa rakotwórczo, to ma toksyczny wpływ na nerki.

Share

Dodaj komentarz