Jak pozbyć się flegmy i uporczywego kaszlu w jedną noc

Mamy sezon grypowy, w tym roku uderzyła ona dość mocno. Sama padłam ofiarą tej choroby. Jeśli dotknął Cię kaszel i masz problem z usuwaniem flegmy wypróbuj ten sposób. W aptece możemy kupić wiele lekarstw, ale czasem warto sięgnąć po coś naturalnego zanim zaczniemy faszerować się chemią.

To co przygotujemy to kompres z imbiru. Podobno świetnie zwalcza kaszel u dzieci. Jednak w przypadku dzieci uważajcie na reakcje skórne i kontrolujcie cały czas sytuację. Najlepiej skonsultować zabieg ze swoim pediatrą.

Składniki:

 • 1 łyżka świeżego imbiru
 • 1 łyżka ekologicznego miodu
 • 1 łyżka oliwy z oliwek
 • 1 łyżka mąki
 • Taśma samoprzylepna
 • Gaza

Przygotowanie:

  1. Wymieszaj miód i mąkę.

  2. Dodaj oliwę i świeży tarty imbir.

  3. Wszystko mieszaj do uzyskania jednolitej pasty. Gdyby była zbyt rzadka dodaj trochę mąki.

  4. Pastę rozmasuj na klatce piersiowej i zaklej gazą.

W przypadku dzieci nie kładź kompresu dłużej niż 3 godziny i zrób o przed snem. Osoba dorosła może zostawić go na całą noc. Imbir pobudza system hormonalny więc będziesz pocić się bardziej niż zwykle – nie jest to jednak powód do niepokoju.

Imbir jest naturalnym i bezpiecznym dla zdrowia produktem. Ale warto najpierw zrobić mały test w celu wykrycia reakcji alergicznych. Nałóż najpierw na skórę małą ilość pasty i poczekaj kwadrans obserwując czy nic się nie dzieje. Jeśli zauważysz jakieś zmiany lub poczujesz coś dziwnego to zrezygnuj z kuracji.

Sposób wypróbowała jedna z mam

Imbir posiada właściwości przeciwzapalne, która pomagają nam w naturalny sposób walczyć z chorobą. Pewna matka, Rachel Lim, wypróbowała to lekarstwo na swoim synu, a później opisała, jak doskonale zadziałało. Zmieniła jedynie oliwę z oliwek na olej kokosowy. Pełny opis możecie znaleźć na jej blogu. Podobno jej syn poczuł się lepiej już po 4 godzinach.

Następnym razem gdy będę chora na pewno wypróbuję ten sposób na sobie. Miała ogromne problemy z kaszlem, który był duszący zwłaszcza wieczorem.

Share

Dodaj komentarz