Ma 64 lata i wszyscy zazdroszczą jej twarzy pozbawionej zmarszczek. W końcu zdradziła swój sekret

Większość z nas posiada ją w domowej apteczce. Stosujemy ją praktycznie na wszystko: ból głowy, przeziębienie, gorączkę, grypę, a nawet na problemy z sercem i zapobieganie powstawaniu skrzepów we krwi. Mowa o Aspirynie.

Sekretem jej skuteczności jest jeden szczególny składnik: kwas salicylowy. Aspiryna ma wiele zastosowań, ale czy wiedzieliście, że świetnie nadaje się również jako środek do poprawy zdrowia i wyglądu skóry?

Oto trzy niesamowite przepisy na maseczki zdrowotne, dzięki którym odżywisz skórę, poprawisz jej witalność i pozbędziesz się zmarszczek.

1

Domowa maseczka z cytryną i aspiryną

Składniki:

  • 3 aspiryny
  • 3 łyżki soku z cytryny

Przygotowanie:

Po prostu zmiażdż tabletki aspiryny i połącz je z sokiem, aby otrzymać jednolitą pastę. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw na 10 minut. Na koniec dokładnie zmyj przy użyciu chłodnej wody.

Domowa maseczka z aspiryną, miodem i jogurtem

Składniki:

  • 5 aspiryn
  • 2 łyżki miodu
  • 1 łyżka jogurtu naturalnego

Przygotowanie:

Umyj twarz chłodną wodą, a następnie namocz ściereczkę w czystej wodzie i umieść ją w kuchence mikrofalowej na pół minuty. Wyciągnij ściereczkę z mikrofalówki i rozłóż ją na twarzy na 10 minut. Dzięki temu pory skórne się otworzą i maseczka będzie skuteczniejsza. Po upływie tego czasu osusz twarz i nałóż na nią maseczkę. Pozostaw na twarzy na 30 minut, a następnie zmyj chłodną wodą i nałóż na skórę nawilżacz.

Domowa maseczka z aspiryną i wodą

Składniki:

  • 3 aspiryny
  • 3 łyżki ciepłej wody

Przygotowanie:

Rozpuść aspirynę w wodzie, a następnie nałóż maseczkę na twarz i pozostaw na 10 minut. Na koniec, zmyj maseczkę przy pomocy chłodnej wody.

2

Źródło: wiemy.to, lifesosimple.org

Share

Dodaj komentarz